کد خبر 349677

مرغداران خواستار افزایش قیمت مرغ شدند

کاهش قیمت مرغ از ۱۷ هزار تومان به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان نارضایتی مرغداران را به همراه داشت و با ارسال نامه‌ای به وزیرجهاد کشاورزی خواهان اصلاح قیمت این محصول شدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بعد از افزایش بی سابقه قیمت مرغ و رسیدن قیمت این محصول به هر کیلوگرم 17هزار تومان، براساس اقدامات  تنظیم بازاری شرکت پشتیبانی امور دام، قیمت این محصول به نرخ تنظیم بازاری به 11500 تومان رسید، اما این کاهش قیمت نارضایتی مرغداران را به همراه داشته است.

بر این اساس، بهمن محمدیاری مدیر عامل اتحادیه سراسری کشاورزی مرغداران گوشتی ایران با ارسال نامه‌ای به محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی نوشت: احتراماً به استحضار می‌رساند علی‌رغم پیگیری‌های اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران در رابطه با اصلاح قیمت مرغ و برگزاری جلسات متعدد در معاونت امور تولیدات دام و پذیرش تجدیدنظر در قیمت گوشت مرغ توسط آن معاونت و نیز پیشنهاد قیمت جدید متناسب با هزینه‌های فعلی تولید، تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده و مشکلات عدیده‌ای برای این صنعت به وجود آورده است.

 با توجه به اینکه تولیدکنندگان بخش عمده‌ای از نهاده‌ها از جمله سویا را به واسطه روند طولانی صدور حواله و تأمین آن، به قیمت آزاد تهیه می‌نمایند، شرایط فعلی مورد اعتراض مرغداران بوده و لازم است نسبت به پیگیری و تصمیم فوری در این خصوص دستور اقدام صادر فرمایید.

13980208145626243172938110

بیشتر بخوانید
ارسال نظر