{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 332020

پشتیبانی امور دام تهران

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: گوشت گرم گوسفندی مخلوط هر کیلو ۴۰ هزار تومان در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای استان در حال عرضه است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، رضا سالمی عصر شنبه اظهار داشت: در فصل سرما بدلیل کمبود کشتار در داخل و خارج همیشه با کمبود گوشت مواجه بودیم که تلاش می کنیم این کمبود گوشت گرم گوسفندی را با واردات گوشت منجمد جبران کنیم.

وی افزود: در حال حاضر قیمت گوشت گرم گوسفندی مخلوط در میادین میوه و تره بار هر کیلو 40 هزار تومان در حال عرضه است.

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران ادامه داد: در کف بازار نیز قیمت گوشت گرم گوسفندی هر کیلو 68 تا 70 هزار تومان در حال عرضه است.

** دام زنده رومانی هفته آینده به تهران می رسد
وی با اشاره به کاهش کشتار گوسفند در داخل کشور نیز گفت: برای جبران این کمبود هفته آینده اولین محموله دام زنده از کشور رومانی وارد تهران می شود.

سالمی خاطرنشان کرد: در مجموع حدود 200 هزار راس دام زنده از کشور رومانی وارد کشور می شود و پس از ذبح در تهران و سایر استان های کشور عرضه می شود.

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران با بیان اینکه در زمینه گوشت گوسفندی و مرغ در بازار شب عید تهران کمبودی وجود ندارد گفت: به مقدار کافی گوشت گوسفندی و مرغ در سردخانه ها ذخیره سازی شده و در زمان بندی مناسب این محصولات به بازار تزریق می شود.

وی پیش بینی کرد با عرضه مناسب گوشت گرم گوسفندی و منجمد قیمت گوشت گوسفندی در بازار روندی کاهشی به خود بگیرد.

سالمی همچنین درباره قیمت گوشت مرغ نیز در بازار تهران گفت: عرضه گسترده مرغ گرم به قیمت کیلویی 9 هزار و 800 تومان در میادین میوه و تره بار در حال عرضه است که این عرضه تا شب عید همچنان ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: با تفاهم نامه ای که با اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی شهر تهران بسته شده مقرر شده اصنافی که نهاده دامی با قیمت مصوب از شرکت پشتیبانی امور دام استان دریافت می کنند گوشت گرم مرغ را نیز در مغازها به قیمت هر کیلویی 10 هزار و 500 تومان به فروش برسانند.

به گفته مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران، این کار در بسیاری از مرغ فروشی های تهران آغاز شده و در کف بازار نیز پیش بینی می شود قیمت مرغ به حدود 11 هزار تومان برسد.

به گفته وی، در حال حاضر قیمت مرغ گرم در کف بازار تهران هر کیلویی بین 12 تا 12 هزار و 500 تومان به فروش می رسد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری