کد خبر 319702

رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران؛

مرکبات ایران به عراق می‌رود/ کاهش قیمت گوجه به ۳هزار تا ۳۲۰۰تومان در صورت همکاری میادین میوه تره‌بار

رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: مذاکرات و توافقاتی با تجار عراقی انجام شده تا مرکبات را به این کشور صادر کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین، حسین شیرزاد، رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، در حاشیه همایش روز جهانی خاک با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی مذاکرات و توافقاتی که با عراقی ها داشته ایم، قراردادهایی مربوط به صادرات مرکبات به این کشور در حال امضا شدن هستند.

وی با اشاره به کاهش قیمت خرید مرکبات در باغات تاکید کرد: سازمان تعاون روستایی به بازار ورود کرده و اجازه کاهش قیمت خرید مرکبات در باغات به کیلویی پایین تر از 2هزار تومان نمی دهد.

وی ادامه داد: هم اکنون هر کیلوگرم از این محصولات از باغداران 1500 تا 1600تومان خریداری می‌شود.

شیرزاد با تاکید بر اینکه از دیروز با شروع خرید توافقی توسط اتحادیه‌های استانی نرخ مرکبات در حال افزایش است، افزود: امروز قیمت خرید به 1700 تا 1800 تومان افزایش یافته که احتمالا تا چند روز آینده به 1900تومان می‌رسد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به نوسانات قیمت گوجه در بازار، گفت: هم اکنون بازار این محصول در کنترل است و رصد ما نشان می دهد قیمت خرید گوجه سر مزرعه در استان های تولیدکننده این محصول مانند؛ استان بوشهر بین ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان است.

معاون وزیر جهادکشاورزی افزود: روز گذشته قیمت گوجه ربی نیز در همین استان ۹۵۰ تومان بود که امروز به ۹۶۵ تا ۱۱۶۵ تومان رسیده است.

شیرزاد خواستار همکاری بیشتر سازمان میادین میوه و تره بار با سازمان تعاون روستایی شد و اظهار کرد: اگر سازمان میادین میوه و تره‌بار همکاری کند با توجه به نرخ خرید گوجه در مزارع این محصول با قیمت 3هزار تا 3200تومان به دست مصرف کنندگان می‌رسد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر