کد خبر 289541

مشکلی در تأمین کنجاله سویا و ذرت نداریم

توزیع مرغ و گوشت تازه و منجمد برای تنظیم بازار

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: مرغ و گوشت گوساله منجمد و همچنین گوشت تازه گوسفندی و مرغ گرم روزانه از طریق غرفه‌های سازمان میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به وفور و با نرخ مصوب دولتی در دسترس مردم قرار می‌گیرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، حمید ورناصری ، در مورد فعالیت‌های انجام شده این شرکت برای تنظیم بازار مرغ خاطرنشان کرد: تا ۱۰ روز قبل به واسطه اینکه قیمت تمام‌شده تولیدکنندگان مرغ بیشتر از قیمت فروش بود و بازار هم کشش نداشت، عملاً این قشر زیان می‌دیدند، اما با توجه به قیمتی که اکنون در تهران و شهرستان‌ها عرضه می‌شود، شرایط مناسبی را پیش رو داریم.

* توزیع مرغ تازه دولتی کیلویی ۷۹۹۰ تومان

وی متوسط قیمت مرغ در تهران را بین ۸۸۰۰ تا ۹۵۰۰ تومان در هرکیلوگرم عنوان کرد و افزود: برای تنظیم بازار روزانه عرضه مرغ گرم را در تمام غرفه‌های سازمان میادین شهر تهران به نرخ هر کیلوگرم ۷۹۹۰ تومان داریم.

* توزیع مرغ منجمد دولتی کیلویی ۶۷۵۰ تومان

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام همچنین از عرضه مرغ منجمد با نرخ هر کیلوگرم ۶۷۵۰ تومان در سازمان میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای سطح شهر خبر داد و گفت: این کالا به‌وفور برای خرید در دسترس شهروندان قرار دارد و مردم می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های زنجیره‌ای اعم از شهروند، اتکا، سپه، رفاه و افق کوروش مرغ موردنیاز خود را به نرخ تنظیم بازار تهیه کنند.

* توزیع گوشت گوساله منجمد با نرخ کارشناسی به زودی

ورناصری همچنین از توزیع گوشت منجمد برزیلی با نرخ کارشناسی‌شده در روزهای آتی از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای هم خبر داد و گفت: گوشت قرمز منجمد به‌اندازه کافی در ذخایر این شرکت موجود است که هم توسط دولت و هم بخش خصوصی تأمین شده و هر زمان که بازار کشش داشته باشد، توزیع آن را افزایش خواهیم داد.

* توزیع گوشت تازه گوسفندی کیلویی ۳۳ هزار تومان

وی در مورد توزیع گوشت گرم گوسفندی وارداتی اظهار داشت: این محصول از کشورهای استرالیا، آسیای میانه و روسیه وارد می‌شود و روزانه در تمام غرفه‌های سازمان میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به صورت فله یا بسته‌بندی عرضه می‌شود که نرخ شقه آن در هر کیلوگرم ۳۳ هزار تومان و برای گرده ران و سردست ۴۳ هزار تومان در هر کیلوگرم است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام به هموطنان اطمینان خاطر داد که مرغ و گوشت به‌اندازه نیاز کافی در دسترس وجود دارد و تا تعادل‌بخشی به بازار این روند توزیع ادامه خواهد داشت.

* کنجاله سویا کیلویی ۲۱۵۰، ذرت کیلویی ۱۰۰۰ تا ۱۱۳۰ تومان

ورناصری همچنین در مورد ایجاد تعادل در بازار کنجاله سویا و ذرت به عنوان دو نهاده مهم برای مرغداران گفت: سهمیه جدیدی برای استان‌ها ابلاغ کردیم تا بتوانند ذرت موردنیاز دامداران را دریافت کنند و با برنامه‌ریزی‌هایی که توسط شرکت پشتیبانی امور دام و سایر بخش‌های خصوصی انجام شده اکنون قیمت دو نهاده کنجاله سویا و ذرت تا حدی کاهش داشته و متعادل شده است.

وی نرخ هر کیلوگرم کنجاله سویا را در مبادی ورودی کشور ۲۱۵۰ تا ۲۲۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: ذرت برزیلی نیز در مبادی ورودی هر کیلوگرم ۱۱۳۰ تومان و ذرت اوکراین هزار تومان عرضه می‌شود.

 شرکت پشتیبانی امور دام به عنوان بازوی اجرایی وزارت جهاد کشاورزی تعادل‌بخشی و تنظیم بازار گوشت قرمز، مرغ، تخم‌مرغ و نهاده‌های مهمی همچون کنجاله سویا و ذرت را برعهده دارد ک طی چند ماه اخیر به دلیل نوسان ارز قیمت دو نهاده کنجاله سویا و ذرت افزایش داشته تا حدی که با اعتراض مرغداران روبه‌رو شده و اکنون این شرکت در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد آرامش در بازار است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  جفنگ میگه، من توی یک شهر کوچیک زندگی میکنم. تا قبل از این افتضاحات ارزی، گوشت داخلی و خارجی توی فروشگاه ها موجود بود همیشه. اما الان یک هفته ای هست که مقداری که توزیع میشه اینقدر کمه که باید دو سه ساعتی مثل قدیم ها جلوی فروشگاه رژه بری تا ماشین توزیع برسه و سریع بجنبی وگرنه همه اش میره برای دوست و آشنا و غیره.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  آخه مجبورید دروغ بگید اول یه چرخی تو میادین و بازار بزنید بعد اظهار نظر کنید چند روزه به گفته خود توزیع کنندگان در میادین گوشت و مرغ توزیع نشده و میگن بیخودی دنبالش نگرد چون نیست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چرا فقط شهر تهران ما که تو شهرهای اطراف تهرانیم چکار کنیم

 • سید امیر
  ۱ ۰

  ایا عاملیت پخش در استان البرز شهرستان نظراباد را دارید