گزارش روزانه کدال ۶ شهریور؛

خرید بلوک ایران خودرو قطعی شد!

اطلاعیه‌های امروز منتشر شده در سامانه کدال بیشتر حول افزایش نرخ محصولات ، شفاف‌سازی در خصوص شایعات و همچنین برگزاری مزایده‌ و مناقصه‌ها موضوعیت داشت.

خرید بلوک ایران خودرو قطعی شد!

اقتصادآنلاین - حسام بهمن آبادی؛ در اطلاعیه‌های امروز سامانه کدال خبهمن از تایید معامله خرید ایران خودرو پرده برداری کرده است.

در این معامله ۳.۶ درصد از سهام شرکت ایران خودرو به قیمت ۳۲۰ تومان به گروه بهمن تعلق یافته است.

همچنین بانک دی در اطلاعیه‌های امروز نسبت به وصول مطالبات غیرجاری خود شفاف‌سازی انجام داده است.

این بانک اعلام کرده است که با پیگیری‌های به عمل آمده بالغ بر ۳۰۹۰ میلیارد ریال از مطالبات غیرجاری بانک به صورت نقد از یکی از بدهکاران عمده طی چند مرحله وصول گردیده است.

خبهمن

قطعیت معامله عمده سهام ایران خودرو :

پیرو انتشار اطلاعیه با شماره پیگیری ۱۰۷۳۰۶۴ مورخ ۱۴۰۲.۰۵.۳۰ در خصوص برنده شدن شرکت گروه بهمن در مزایده خرید تعداد ۱۰.۱۴۵.۶۵۰.۴۱۱ سهم معادل ۳.۳۶ درصد از سهام شرکت ایران خودرو متعلق به بانک صادرات ایران به صورت شرایطی و به قیمت هر سهم ۳.۲۰۰ ریال باستحضار می رساند بر اساس گزارش معاونت عملیات بازار، معامله مزبور پس از احراز شرایط قطعی شد.

 

دی

وصول مطالبات غیر جاری به صورت نقدی :

احتراماً؛ در اجرای مفاد ماده ۱۳ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، به استحضار می رساند؛ با پیگیری های بعمل آمده بالغ بر ۳.۰۹۰ میلیارد ریال از مطالبات غیر جاری بانک به صورت نقد از یکی از بدهکاران عمده ، طی چند مرحله وصول گردید و این موضوع باعث کاهش مانده مطالبات مشکوک الوصول بانک معادل مبلغ مزبور شده است. ضمن آنکه تلاش ها بصورت جدی برای وصول تتمه طلب در جریان می باشد

وسپه

شفاف سازی در خصوص شایعه، خبر یا گزارش منتشر شده :

پیرو گزارش منتشر شده در پایگاه خبری سامانه کدال مبنی بر واگذاری سهام مدیریت سرمایه گذاری امید به بانک سپه به استحضار می رساند در راستای اجرای مفاد ماده ۲۸ دستورالعمل حاکمیت شرکتی درخصوص ممنوعیت تملک سهام شرکت اصلی توسط شرکت‌های فرعی گروه تعداد ۰۲۸,۰۹۵,۹۰۰ سهم شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید (سهامی عام) مطابق با نامه مورخ ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ شرکت بورس و اوراق بهادار تهران به صورت خارج از پایاپای به بانک سپه واگذار و از این بابت مبلغ ۱۷۷,۸۸۰,۹ میلیون ریال سود در دفاتر شرکت سرمایه‌گذاری سپه شناسایی گردیده است. شایان ذکر است با توجه به مالکیت بانک سپه نسبت به حدود ۷۰ درصد از سهام شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید (سهامی عام) و مانده بدهی شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید به بانک سپه، کل بدهی این شرکت به شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید (سهامی عام) به مبلغ ۳۱۹,۴۹۳,۱۲ میلیون ریال (طبق تأییدیه شماره ۰۲/۵۴۷/۰۲/۴۹۵ مورخ ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ دریافتی از حسابرس و بازرس قانونی شرکت) با انتقال فوق‌الاشاره تسویه خواهد گردید.

حفاری

شرکت در مناقصه:

موضوع مناقصه : اجاره یک دستگاه دکل حفاری دریایی ۳۰۰فوتی به انضمام تامین خدمات مرتبط با چاههای اکتشافی دریایی

طرف برگزارکننده : شرکت نفت فلات قاره ایران

دکوثر

دریافت 8 پروانه تولید :

به اطلاع سهامداران محترم می رساند، پیرو تلاش های مرکز تحقیق و توسعه شرکت داروسازی کوثر، این شرکت موفق به اخذ۸ پروانه جدید برای تولید محصولات قلبی – عروقی و دیابتیک گردیده است، که یکی از این محصولات در ۴ دوز مختلف به صورت انحصاری بوده و برای اولین بار در ایران تولید و عرضه می شود. بدیهی است توضیحات تکمیلی در خصوص فروش و سودآوری این محصولات در گزارشات ماهانه و فصلی آتی به اطلاع سهامداران محترم خواهد رسید.

مادیرا

عودت پرونده شرکت از سازمان تعزیرات حکومتی :

در راستای اجرای مفاد ماده ۱۳ دستورالعمل اجرای افشای اطلاعات شرکت‎های ثبت شده نزد سازمان مبنی بر افشای اطلاعات بااهمیت و بازگشت به اطلاعیه " افشای اطلاعات بااهمیت-طرح دعوی علیه شرکت-گروه ب" این شرکت مندرج در سامانه کدال به شماره پیگیری ۱۰۴۳۰۳۳ مورخ ۳۱/۰۳/۱۴۰۲؛ همانگونه که مستحضرید در مورخ ۲۸/۰۳/۱۴۰۲ حکم دادگاه شعبه ۴۰ بدوی تعزیرات حکومتی تهران مبنی بر رای دادگاه بدوی صادره از سازمان تعزیرات حکومتی و مشمولیت گروهی از محصولات شرکت صنایع مادیران به ضوابط عمومی قیمت گذاری هیات تعیین و تثبیت قیمتها در ۶ ماهه منتهی به ۳۱/۰۶/۱۴۰۰، به این شرکت ابلاغ گردیده است که این موضوع نیز در بند ۵ گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی این شرکت و همچنین یادداشت‎های توضیحی همراه صورتهای مالی حسابرسی شده سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۱۴۰۱، بیان شده است. این رای به تفصیل در مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت مورخ ۲۲/۰۴/۱۴۰۲ به استحضار سهامداران محترم رسانده شد و مجمع مزبور نیز بر پیگیری این امر تا حصول نتیجه به جهت عدم تضییع حقوق سهامداران محترم تاکید و تکلیف نموده است. اکنون و پس از پیگیری‎های فراوان اعضای هیئت مدیره شرکت در این مدت، پرونده از سازمان تعزیرات حکومتی به سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان عودت داده شده است.

 

 

 

ارسال نظر
ارسال نظر