کد خبر 246995

میدری: در آینده با وضعیتی بحرانی روبه‌رو می‌شویم

زنگ خطر بحران صندوق‌های بازنشستگی به صدا درآمد/ پیشنهاد اضافه شدن سن بازنشستگی

معاون وزیر رفاه گفت: اگر فکری برای صندوق های بازنشستگی نشود در آینده نزدیک با وضعیتی بحرانی روبه رو می شویم.

احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره صندوق بازنشستگی گفت: اگر فکری برای صندوق های بازنشستگی نشود در آینده نزدیک با وضعیتی بحرانی روبه رو می شویم مشابه با وضعیتی که برای موسسه های مالی غیرمجاز به وجود آمد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم ، وی ادامه داد: پیشنهاد ما اضافه شدن سن بازنشستگی به میزان شش ماه در هر سال است.در دولت و مجلس، طرح موضوع کرده ایم و امیدواریم در بودجه امسال، مجلس این مجوز را به ما بدهد که سن و سابقه را در بحث بازنشستگی تغییر دهیم.

میدری اظهار داشت: آقای روحانی هم تاحدودی، اجرایی کردن راه حل برای صندوق های بازنشستگی را قبول کرده اند.متوسط سن بازنشستگی در ایران، 51 سال است که با افزایش بیست ساله ی سال های امید به زندگی طی سی سال گذشته، عملا فشار بر صندوق های بازنشستگی و بودجه ی دولت، افزایش یافته است.

 معاون وزیر رفاه بیان کرد: به طوری که در سال 95 تنها دو صندوق دولتی (کشوری و نیروهای مسلح) معادل 37هزار میلیارد تومان کسری داشته اند.حکومت باید بپذیرد که این موضوع، مانند مرزهای کشور حیاتی است. شوخی بردار هم نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • منصور
  ۴ ۰

  فقط بااین کسری سی و هفت هزار میلیارد می شود به ده میلیون بازنشسته ماهی سه میلیون و هفتصد هزار تومان حقوق داد . مگر ما چند نفر باز نشسته داریم؟

  • اعصاب داغون له شده!
   ۱ ۰

   ۱۸ میلیون

 • رضا
  ۶ ۰

  سلام خواهشا کمتر دزدی کنید تا مشکلی پیش نیاید