کد خبر 228672

ضرورت افزایش درآمدهای کشور برای بهبود رشد اقتصادی

ربیعی: دولت دوازدهم با فقر شدید مقابله می‌کند/ مراقب اموال سازمان تامین‌اجتماعی هستیم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت فقر شدید را هدف قرار داده و در همین راستا برای حمایت از گروه های هدف برنامه ریزی های زیادی انجام شده است.

علی ربیعی روز سه شنبه در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان قزوین که با حضور اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، افزود: در حوزه کاهش فقر مطلق بر روی رفع سوء تغذیه و مسکن حمایتی فعالیت های خوب و قابل توجه ای صورت گرفته است. به گزارش اقتصاد‌ آنلاین به نقل از ایرنا، وی در ادامه بر لزوم هم افزایی و هم اندیشی برای حل مشکلات اجتماعی و اقتصادی کشور تاکید کرد و گفت: مسایلی چون فقر، بحران صندوق های مالی و هدفمندی یارانه ها و اشتغال را باید با همفکری با نخبگان و تلاش کمیسیون های تخصصی مجلس از جمله کمیسیون اجتماعی حل کنیم.

ربیعی همچنین با اشاره به نقش تامین اجتماعی در حمایت از جمعیت سالمند و بازنشسته کشور، گفت: مراقب اموال سازمان تامین اجتماعی هستیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اجرای طرح سلامت را نیز با رفع اشکالات به درستی و با قوت پیش خواهیم برد.

وی در ادامه به مشکلات تامین منابع مالی در کشور اشاره کرد و گفت: در هیچ دوره ای تامین اجتماعی به این شکل در تنگنا قرار نداشته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نیاز کشورمان به منابع مالی برای ایجاد اشتغال و رشد در عرصه اقتصاد، افزود: برای رشد اقتصادی کشور باید درآمدهای کشور را افزایش داده و تولید و فروش نفت کشور را نیز بیشتر کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به گسترش جمعیت سالمند کشور در یکی دو دهه آینده، یادآورشد: برخورد با 30 میلیون سالمند در سال های آینده یک واقعیت غیرقابل انکار است در حالیکه که 6 میلیون شهروند ایرانی بدون پشتوانه و در هیچ صندوقی عضو نیستند که در این خصوص باید فکری کرد.

ربیعی با بیان اینکه امروز با برخی بحران های انباشته شده روبرو هستیم، افزود: در زمان تحویل دولت یک میلیون و 200 هزار بازنشسته داشتیم که این رقم اکنون به سه میلیون و 200 هزار نفر افزایش یافته است.

وی در ادامه از حاشیه نشینی به عنوان یکی از مشکلات کشور که به اسیب های اجتماعی دامن می زند یاد کرد و گفت: در این مناطق شاهد ایجاد و شکل گیری نسل سوم بی هویت هستیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: باید با کمک بهزیستی و کمیته امداد در این مناطق مستقر شد و در آنها برنامه قدرتمند مداخله اجتماعی را با هدف کاهش بحران ها و معضل های اجتماعی اجرا کرد.

ربعیی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه 150 شرکت در کشور را برای واگذاری به سرمایه گذاران جدید شناسایی کرده ایم، افزود: این موضوع به معنای بیکار شدن کارگران این شرکت ها نیست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تلاش های دولت برای حل مشکلات واحدهای تولیدی از جمله کمک به واگذاری شرکت های دارای مشکل به سرمایه گذاران جدید و با انگیزه، گفت: ما میخواهیم کارگران خود را حفظ کنیم و یکی از استراتژی های دولت تلاش در همین راستا است.

وی همچنین به سفر اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس به قزوین اشاره کرد و گفت: حضور اعضای کمیسیون ها در استان ها و شهرستان ها سنت خوبی است و باعث می شود تا نمایندگان بهتر و ملموس تر در جریان مسائل و مشکلات قرار گرفته و تصمیم گیری بهتری داشته باشند.

ربیعی در ادامه با اشاره به وضعیت مثبت قزوین در برخی شاخص های مربوط به آسیب های اجتماعی، گفت: با این وجود نرخ طلاق در این استان بالاست که باید برای کاهش آن به شکل جدی تری وارد عمل شد.

وی، رشد و توسعه مناطق روستایی را از اولویت های دولت دانست و گفت: در این خصوص برش استانی مشخص می کنیم و به عنوان نمونه در نقاط روستایی شهرستان های تاکستان و بوئین زهرا استان قزوین، تقویت تولید و فراوری کشمش، پسته و بادام در دستور کار قرار می گیرد.

ربیعی اظهار کرد: آمار 99 هزار نفر زیر پوشش بهزیستی و 35 هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد، نسبت به جمعیت استان قزوین رقم خوبی نیست و باید با یک برنامه ریزی مناسب آنها را کاهش داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان یاد و خاطره شهیدان قزوین را گرامی داشت و گفت: شهیدان رجایی، سرلشگر بابایی، لشگری و سردار آزادگان مرحوم حجت الاسلام ابوترابی همگی از شهدای سرشناس این مرز و بوم و دلیرمردان شاخص این دیار هستند.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز سه شنبه به منظور شرکت در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی قزوین و بازدید از چند واحد تولیدی مربوط به صندوق بازنشستگی کشور به این استان سفر کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۲ ۰

    حق کارگرای بدبخت دتدی حقوق 200 میلیونی دکترا