کد خبر 209564

یکی از اهداف دولت یازدهم ایجاد شفافیت و عدالت بود

از بین رفتن بی‌عدالتی با ارایه خدمات الکترونیکی به مردم/ تاکید ویژه رییس‌جمهور بر ایجاد دولت الکترونیک

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات معتقد است: ارایه خدمات مورد نیاز مردم به صورت الکترونیک تبعیض در دریافت خدمت و بی عدالتی را از بین خواهد برد.

محمود واعظی روز چهارشنبه، درباره اینکه راه اندازی سامانه تدارکات الکترونیک دولت چه نقشی در شفافیت کارها و توسعه عدالت دارد گفت: یکی از اهدافی که دولت یازدهم همواره دنبال می کرد، ایجاد شفافیت و عدالتی است که باید در دسترسی بین مردم وجود داشته باشد و تبعیضی در این زمینه وجود نداشته باشد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، عضو هیات دولت یازدهم افزود: هیچ راهی برای تحقق عدالت و شفافیت وجود ندارد مگر اینکه همه خدمات در بستر الکترونیک به مردم ارایه شود.

واعظی گفت: اصرار دولت بر این نوع شفافیت است و اینکه شخص رئیس جمهور تاکید کردند که دولت الکترونیک و دولت همراه در این دولت اجرا شود، برای دسترسی سریع مردم به اطلاعات و خدمات بود.

عضو شورای عالی فضای مجازی خاطرنشان کرد: مزیت ارایه خدمات به صورت الکترونیک آن است که همگان در یک زمان و به یک نوع می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: خدمات الکترونیک روندی که مردم برای دریافت یک خدمت باید در اداره های دولتی از این اتاق به آن اتاق مراجعه کند تا در نهایت بتواند خدمت را دریافت کنند، از بین خواهد برد و دیگر تبعیضی در ارایه خدمت وجود نخواهد داشت.

واعظی گفت: مصمم به قطع ارتباط چهره به چهره ارایه دهنده خدمت و گیرنده آن هستیم تا نه کارگزار بداند چه کسی گیرنده خدمت است و نه خدمت گیرنده بداند از چه کسی خدمت دریافت می کند و بدین ترتیب امکان سوء استفاده از بین خواهد رفت.

رییس جمهوری بیست و هفتم اردیبهشت ماه سال 1393 در آیین گرامیداشت روز جهانی ارتباطات گفت: ما در دورانی قرار داریم که باید در فضایی مطمئن‌تر، کم‌هزینه ‌تر و با صرف زمان کمتر، امکانات لازم را برای نسل جوان فراهم کنیم. دولت باید دولت الکترونیک باشد، برای این کار قد‌م‌های کوچکی برداشته شده است اما قدم‌های بلندتری در پیش رو داریم.

«حسن روحانی» ادامه داد: باید با یک برنامه ‌ریزی درست در وزارتخانه‌های ما یک نهضت دیجیتالی انجام شود و اسناد و مدارک در چارچوب قوانین، دیجیتال شوند تا سرعت لازم برای خدمت‌ رسانی به مردم مهیا شود؛ ما در سایه این فناوری می‌خواهیم اقتصاد دانش‌بنیان را در کشور گسترش دهیم و از این فناوری برای این اقتصاد استفاده کنیم.

در این پیوند، دیروز (دهم مرداد) در آخرین روزهای کاری دولت یازدهم، وعده دولت محقق شد و مرحله نخست دولت الکترونیک با حضور 51 دستگاه و 440 خدمت فعالیت خود را آغاز کرد و قرار است مرحله دوم آن در دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر