{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}

در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین مطرح شد:

عضو شورای مرکزی و رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: صنعت ساخت و ساز و مسکن حدود دو ماه است که از رکود معاملات خارج شده است.

اقتصادآنلاین – سارا محسنی؛ احمد خرم، عضو شورای مرکزی و رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان در گفت وگو با اقتصادآنلاین گفت: این صنعت در بخش معاملات، رشد قیمت داشته و از شدت رکودی که در سال گذشته و ابتدای سال جاری وجود داشت، کاسته شده است.

وی افزود: رشد معاملات در خرید و فروش به بیش از صد درصد رسیده و دو برابر شده است اما هم چنان در ساخت واحدهای مسکونی رکود وجود دارد و اگر تحریم ها ادامه یافته و مسائل بین المللی حل نشود، این رکود در سال آینده نیز ادامه می یابد.

خرم تصریح کرد: درحال حاضر مهم ترین موضوع در این صنعت، فعال کردن و تزریق منابع به این بخش است. بخش مسکن و ساختمان، حدود 180 رشته صنعتی وابسته دارد. صنایعی مانند فولاد، کاشی و سرامیک و... و با فعال شدن این صنعت، بسیاری از صنایع به دنبال آن فعال می شوند.

 رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار داشت: راه خروج از رکود در فعال کردن صنعت ساختمان و مسکن است. دولت نیز متوجه این موضوع شده است و درحال پیش بردن طرح اقدام ملی با سرعت بیشتری است.

وی اضافه کرد: چند نکته در این طرح وجود دارد. بایستی در طرح اقدام ملی، موضوع هوشمند سازی، صنعتی سازی و ساختمان سبز را احیا کرد، یعنی بخشی از مسکن بایستی پایلوت این سه مسئله شود و مورد توجه قرار گیرد.

خرم بیان کرد: ما کمی نگران تسهیلات مورد نیاز هستیم و دولت بایستی جدیت بیشتری به خرج دهد. بانک های تخصصی مانند مسکن و منابع سرمایه ای بایستی تقویت شوند تا تسهیلات مورد نیاز اختصاص داده شود. متاسفانه بانک مسکن در زمینه مسکن مهر مناسب عمل نکرده و ضوابط زیادی وجود داشته است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری