سقوط یک پله ای ایران در رده بندی فوتسال جهان + عکس

قهرمان‌نشدن ایران در جام ملت‌های آسیا سبب سقوط این تیم در رده‌بندی تیم‌های ملی فوتسال دنیا شد.

سقوط یک پله ای ایران در رده بندی فوتسال جهان + عکس

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، تیم ملی فوتسال ایران شب گذشته (شنبه) در فینال جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۲،‌ با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب ژاپن شد و از دفاع از دو عنوان قهرمانی قبلی خود در این رقابت‌ها بازماند.

پس از اینکه تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۱ نتوانست راهی نیمه‌نهایی شود، از جایگاه پنجم رده‌بندی جهانی دو پله سقوط کرد و تا رتبه هفتم پایین آمد، با این حال ناکامی ضعیف قزاقستان در جام ملت‌های اروپا در بهمن ۱۴۰۰ سبب شد تیم کشورمان در رده هفتم دنیا بایستد.

شاگردان وحید شمسایی در راه صعود به فینال جام ملت‌های آسیا مقابل تیم‌های اندونزی، چین تایپه، ویتنام و تایلند پیروز شدند و امتیازات خود را به عدد ۱۵۸۹ رساندند، با این حال شکست مقابل ژاپن کاهش شدیدی در امتیازات ایران به وجود آورد و سبب شد این تیم با ۱۵۴۹ امتیاز، به رتبه هفتم جهان سقوط کند.

تیم‌های ملی برزیل، اسپانیا، پرتغال،‌ روسیه و آرژانتین، جایگاه‌های اول تا پنجم رده‌بندی تیم‌های ملی فوتسال جهان را در اختیار دارند. قزاقستان که در جام جهانی ۲۰۲۱ بر ایران غلبه کرد، جای تیم کشورمان را در رده ششم جدول گرفته است.

ایران با وجود اینکه قهرمانی آسیا را از دست داد، همچنان در جایگاه نخست آسیا قرار دارد و ژاپنِ ۱۳۹۶امتیازی در رده سیزدهم جهان و دوم آسیا جای گرفته است.

فوتبال

منبع: تسنیم
ارسال نظر