چند نکته درباره تیم والیبال زنان سردار آزمون

ایده راه‌اندازی تیم والیبال زنان سریک را سردار آزمون به پدرش، یعنی خلیل آزمون داده است. پدر که خودش از دیرباز دستی بر آتش والیبال دارد، ایده پسر را مناسب دیده و حالا در کنار دیگر اعضای خانواده، تیم والیبال زنان سریک شکل گرفته و اتفاقا با وجود عمر کوتاه آن، موفقیت زیادی هم به دست آورده است.

چند نکته درباره تیم والیبال زنان سردار آزمون

به گزارش اقتصادآنلاین، شرق نوشت: سردار آزمون، مهاجم تیم ملی ایران که این روز‌ها در عضویت باشگاه لورکوزن آلمان است، از مدت‌ها قبل راهش را به غیر از فوتبال در دو، سه رشته ورزشی دیگر که از کودکی به آن‌ها علاقه داشته است، ادامه می‌دهد. او هم مثل بسیاری از اهالی گنبد، عاشق اسب و والیبال است و در کنار فوتبال، این روز‌ها به‌صورت حرفه‌ای، فعالیت در این دو رشته ورزشی را پیگیری می‌کند. نه به آن معنا که خودش شانسی برای حضور در رقابت‌های سطح بالا و حرفه‌ای این دو رشته باشد، بلکه او تیم‌هایی در این دو رشته راه‌اندازی کرده که مالکیت آن‌ها را بر عهده گرفته است.

سریک، اسم اسب مشهور سردار آزمون است که در رقابت‌های بین‌المللی شرکت می‌کند. او در کنار سریک چندین اسب گران‌قیمت دیگر هم دارد که با استخدام مربیان طرازاول، سعی در رشد و پیشرفت در این رشته ورزشی دارد. داستان اسب‌های سردار آزمون چندان جدید نیست؛ از سال‌های دور تا به حال او در این زمینه فعالیت کرده و به‌راحتی با جست‌وجویی ساده می‌توان قیمت و اسم اسب‌های سردار آزمون و پیشینه مسابقات آن‌ها را هم یافت. کار جدیدی که سردار آزمون کرده و بیش از گذشته او را مورد تحسین قرار داده، راه‌اندازی و تشکیل تیم والیبال زنان در گنبد است؛ تیمی به اسم همان سریک معروف.

ایده راه‌اندازی تیم والیبال زنان سریک را سردار آزمون به پدرش، یعنی خلیل آزمون داده است. پدر که خودش از دیرباز دستی بر آتش والیبال دارد، ایده پسر را مناسب دیده و حالا در کنار دیگر اعضای خانواده، تیم والیبال زنان سریک شکل گرفته و اتفاقا با وجود عمر کوتاه آن، موفقیت زیادی هم به دست آورده است. پدر سردار آزمون می‌گوید ایده تشکیل این تیم در حین گفت‌وگوی والیبالی با سردار حاصل شده است. سردار اعتقاد داشته که زنان ورزشکار گبندی محروم مانده‌اند و بهتر است برایشان یک تیم والیبال تشکیل داده شود. آن‌ها تیم را ابتدا با چهره‌های بومی راه‌اندازی می‌کنند و بعد از موفقیت در مسابقات استانی، وارد رقابت‌های لیگ یک کشوری می‌شوند.

از اینجا به بعد همه چیز شکل حرفه‌ای‌تری به خود گرفته است. تیم سریک در مشاوره با چهره‌های سرشناس رفته‌رفته ساختار خوبی را بنا نهاده و در کنار بازیکنان بومی، چندین بازیکن با‌تجربه از سایر استان‌ها جذب کردند. این‌طور شد که با مالکیت سردار آزمون، مشاوره‌های پدر و سرپرستی خواهر سردار آزمون، سریک در چشم‌به‌هم‌زدنی توانست تبدیل به تیمی قدرتمند در لیگ یک والیبال زنان ایران شود. آن‌ها حتی موفق شدند عنوان قهرمانی را هم به دست بیاورند و حالا هم از این فصل باید در رقابت‌های لیگ برتر والیبال زنان ایران رقابت کنند.

سردار آزمون از ابتدای تأسیس این تیم تا به حال به‌شدت پیگیر کارهاست و حتی در استوری‌های اینستاگرامش برای مسئولان فدراسیون و تیم ملی والیبال زنان ایران هم خط‌و‌نشان کشیده و خواسته بازیکنان مستعد تیمش را زیر نظر داشته باشند. درباره این تیم و به‌ویژه دستمزدی که به بازیکنان داده می‌شود، حرف و حدیث زیاد است. عده‌ای دلیل موفقیت سریک را سرمایه‌گذاری خوب سردار آزمون توصیف می‌کنند، ولی پدرش در گفت‌وگویی که با یکی از روزنامه‌های ورزشی داشته این موضوع را تکذیب کرده و گفته بالاترین رقمی که به بازیکنان تیمش می‌دهد، هشت میلیون تومان است. او گفته دو بازیکنش این رقم را گرفته و بقیه نزدیک به پنج میلیون تومان می‌گیرند. البته این رقم برای زمان راه‌اندازی است، چون این ارقام زمانی که قرار بوده بازی فینال لیگ یک برگزار شود، به میزان ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است. حالا هم که تیمشان لیگ‌برتری شده، قاعدتا علاوه بر خرید‌های خوب که در سطح ملی است، دستمزد‌ها هم بالاتر رفته است.

هدف سردار آزمون حالا قهرمانی تیمش در رقابت‌های لیگ برتر ایران است. این موضوعی است که خواهر سردار آزمون که عهده‌دار سرپرستی سریک است نیز به آن اشاره می‌کند. سولماز آزمون می‌گوید: «بعد از صعود به لیگ برتر، تمام انرژی‌مان را روی بستن تیمی قدرتمند گذاشته‌ایم. تا اینجای کار چند بازیکن باتجربه و ملی‌پوش جذب و استعداد‌های بومی و بسیاری از بازیکنان فصل قبل را هم حفظ کرده‌ایم. سعی‌مان این است تیمی قدرتمند تشکیل بدهیم و مطمئن باشید حرف‌های زیادی برای گفتن خواهیم داشت. ما نماینده پایتخت والیبال ایران در لیگ برتر هستیم. واقعا سردار، پدرم، مادرم، عمویم طاهر آزمون، آناهیتا کریمی، شمس‌الدین و ایلیا چرکزی و بازیکنان و کادر فنی و مسئولان تیم تلاش بسیاری انجام می‌دهند تا به موفقیت برسیم. هدف اصلی ما موفقیت در لیگ برتر است. سردار هم چنین خواسته‌ای دارد و مدام به تیم انگیزه و روحیه می‌دهد. امیدوارم بتوانیم لیگ برتر را با رتبه‌ای خوب تمام کنیم. با انگیزه‌ای که در کادر فنی و بازیکنان می‌بینم، رسیدن به این هدف دور از دسترس نیست».

 

منبع: شرق
ارسال نظر

آخرین خبر ها