تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

اخراج مستقیم مدافع استقلال درست بود؟

(کارشناسی)صحنه اخراج مدافع استقلال در بازی برابر پیکان مورد بررسی کارشناسان داوری قرار گرفته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ورزش سه، دیدار تیم‌های استقلال و پیکان در حالی با تساوی بدون گل به پایان رسید که سید‌رضا مهدوی داور این بازی در دقیقه ۴۲ رافائل سیلوا، مدافع برزیلی استقلال را به دلیل خطا روی بازیکن پیکان از زمین بازی اخراج کرد.

در این صحنه کاپیتان پیکان با یک پاس صاحب توپ شد اما زمانی که سعی داشت به دروازه استقلال نزدیک شود، توسط رافائل سیلوا متوقف شد تا داور مسابقه با کارت قرمز مستقیم او را از زمین بازی اخراج کند.

در ادامه نظرات کارشناسان داوری را در خصوص این اخراج می‌خوانید:

ابراهیم میرزابیگی: بازیکن پیکان در موقعیت آشکار گل قرار داشت و بازیکن استقلال از پشت خطا انجام داد و داور مسابقه به‌درستی او را اخراج کرد.

 نوذر رودنیل: از نظر من اخراج اشتباه بود و داور باید به بازیکن استقلال اخطار می‌داد. ما برای موقعیت گل چهار شرط داریم که این صحنه شرط چهارم را نداشت؛ شرط چهارم این است که بازیکن باید توپ را در کنترل داشته باشد که اینطور نبود و بازیکن باید با کارت زرد جریمه می‌شد.

 حیدر سلیمانی: اخراج درست بود چون موقعیت تک به تک مهاجم پیکان بود و روی مهاجم خطا کرد. تفاوتی ندارد خطا شدید و غیرمعمول باشد یا ساده؛ حتی یک خطای ساده هم که موقعیت آشکار گل را از بازیکن بگیرد کارت قرمز به‌همراه دارد و داور در این صحنه شجاعانه تصمیم گرفت.

m4jexaut

 هادی دزفولی: مهاجم پیکان جلوتر از مدافع استقلال و در موقعیت گل قرار داشت و مدافع استقلال از پشت دست این بازیکن را گرفت. از نظر من اخراج بازیکن استقلال درست بود.

 غلامرضا جباری: بازیکن استقلال با دست راست خود دست چپ بازیکن پیکان را می‌گیرد و مانع پیش‌روی او می‌شود. بنابراین با توجه به اینکه بازیکن استقلال موقعیت آشکار گلزنی را از تیم پیکان سلب کرد مستحق اخراج بود؛ تصمیم داور مبنی بر اعلام ضربه آزاد مستقیم به نفع تیم پیکان و اخراج بازیکن استقلال درست بود.

 حسین عسگری: توپ در اختیار مهاجم پیکان بود که با قصد دریبل مدافع، مقداری از توپ فاصله گرفت اما اگر مدافع او را با خطا متوقف نمی‌کرد یقینا مجددا توپ را تصاحب می‌کرد و با دروازه بان تک به تک می‌شد و چون دروازه‌بان حدود ۱۵ متر با توپ فاصله داشت، نمی‌توانست قبل از مهاجم پیکان روی توپ اثری بگذارد. بنابراین تصمیم داور در مورد اخراج مدافع استقلال کاملا صحیح بود.

urgu0cjc

kshkvmij

4mwac4dn

منبع: ورزش سه
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها