تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۲

احتمال حضور ایتالیا در جام جهانی در صورت کنار گذاشته شدن ایران!

تعلیق فوتبال ایران و به دنبال آن کنار گذاشته شدن این کشور از جام جهانی ۲۰۲۲، می تواند یک شانس بسیار کوچک به ایتالیا برای حضور در جام جهانی بدهد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از طرفداری، اگر فوتبال ایران تعلیق شود، شانس بسیار کمی وجود دارد که ایتالیا به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برسد؛ تئوری ای دور از ذهن که توسط اسپورت مدیاست مطرح شد و اسکای ایتالیا و اسپورت ایتالیا نیز به آن دامن زدند. 

ماجرا به حواشی دیدار ایران - لبنان در مشهد برمی گردد، جایی که ۲۰۰۰ زن در حالی که برای ورود به استادیوم بلیت تهیه کرده بودند، اجازه ورود به ورزشگاه را پیدا نکردند. ایران پیش از این در سال ۲۰۱۹ از سوی فیفا هشداری در همین خصوص دریافت کرده بود تا ممنوعیت حضور زنان در استادیوم های فوتبال را بردارد. با توجه به تکرار این داستان، مهرداد سراجی (یکی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ایران) در توییتر نوشت که اخبار نگران کننده ای از سوی ای اف سی و فیفا به گوشش رسیده است.

شدیدترین تنبیهی که می تواند روی فوتبال ایران اعمال شود، حذف این کشور از جام جهانی ۲۰۲۲ است، تورنمنتی که ایران از مدت ها قبل جای خود را در آن رزرو کرده. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، از نظر تئوری این احتمال وجود دارد که فیفا بالاترین تیم حاضر در رنکینگ خودش که نتوانسته به جام جهانی صعود کند را جانشین ایران کند. در حال حاضر و بر اساس آخرین رنکینگ فیفا، ایتالیا این تیم خواهد بود؛ آتزوری چند شب قبل مقابل مقدونیه شمالی شکست خورد و از رسیدن به جام جهانی ۲۰۲۲ باز ماند. 

منبع: طرفداری
این مطلب برایم مفید است
۵ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

  • یوزار
    ۰ ۰

    خو چرو

  • ناشناس
    ۰ ۰

    هرکشوری بایدخودم عرضه داشته باشه بره جام جهانی نه اینکه باتوطعه وکنار ذاشتن دیگران بره جام جهانی. خجالت داره نام ایران این طوره میندازین س زبانها.

دیگر رسانه‌ها