کد خبر 582786
اقتصاد آنلاین گزارش می دهد؛

فرهاد مجیدی گران ترین تیم ایران را دارد / ارزش ۱۰۸ میلیون یورویی لیگ برتر ایران

با اتمام پنجره نقل و انتقالات تابستانی در لیگ برتر فوتبال کشورمان، سایت ترانسفر مارکت به معرفی ارزش لیگ برتر در فصل ۲۰۲۰۱-۲۰۲۲ پرداخته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ سایت ترانسفر مارکت که جزو مراجع اصلی قیمت گذاری بازیکنان فوتبال در سرتاسر دنیا محسوب می شود، در بررسی کلی خود برای بالاترین سطح رقابت باشگاه های ایران، استقلال تهران را دارای ارزشمندترین ترکیب دانسته است. حضور بازیکنان خارجی نظر رودی ژستد و کوین یامگا در کنار بازیکنان فعلی ترکیب استقلال که برخی از آنها به نسبت بازیکنان ایرانی ارزش بالایی در این سایت دارند، سبب شده تا استقلال مانند سال گذشته بالاتر از تیم هایی نظیر پرسپولیس و فولاد، گران ترین تیم ایران باشد. پس از استقلال رقیب سنتی این تیم یعنی پرسپولیس با اختلافی حدودا ۱.۲ میلیون یورویی قرار دارد و سپس نوبت به فولاد، گل گهر و سپاهان رسیده است.

با نگاه آماری، استقلال در فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ لیگ ایران گران ترین تیم بود و در این فصل رشد تقریبا یک میلیون یورویی داشته و در این فصل هم گران ترین تیم شده است. ضمن اینکه ارزش کل لیگ برتر فوتبال کشورمان در این فصل ۱۰۸.۹۸ میلیون یورو تخمین زده شده است.

WhatsApp Image 2021-11-21 at 12.05.06

ارسال نظر