کد خبر 578846

ایران باز هم قهرمان پرورش اندام جهان شد

تیم ملی پرورش اندام ایران با کسب ۱۰ مدال طلا، ۷ نقره و ۵ برنز به عنوان قهرمانی مسابقات جهانی ۲۰۲۱ اسپانیا دست یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین، هفتاد و پنجمین دوره رقابت‌های پرورش اندام قهرمانی جهان ۲۰۲۱ به میزبانی شهر سانتاسوسانای اسپانیا به پایان رسید و ملی پوشان کشورمان موفق شدند بالاتر از رقبا عنوان قهرمانی جهان را در مجموع تمامی رشته‌ها از آنِ خود کنند.

در پایان این رقابت‌ها تیم ملی ایران در مجموع مسابقات پرورش اندام، فیزیک، فیزیک کلاسیک، بادی کلاسیک، ماسکولار و فیتنس صاحب ۱۰ طلا، ۷ نقره و ۵ برنز شد و بالاتر از رقبا قرار گرفت تا بعد از یک سال وقفه و غیبت در رقابت‌های جهانی بار دیگر بر سکوی قهرمانی جهان تکیه بزند. آخرین قهرمانی ایران در جهان در سال ۲۰۱۹ و در فجیره امارات رقم خورده بود.

بعد از ایران که با ۲۴۵ امتیاز قهرمانی مقتدرانه‌ای را کسب کرد، اوکراین با ۱۷۰ امتیاز در رده دوم قرار گرفت و کره جنوبی با ۱۳۴ امتیاز در رده سوم ایستاد.

در بین رشته‌های مدال آور پرورش اندام با ۴ طلا، یک نقره و یک برنز بیشترین سهم را در کسب مدال‌ها داشت و فیزیک کلاسیک نیز تنها رشته‌ای بود که تمامی نمایندگان آن، صاحب مدال شدند.

ارسال نظر

  • اسدي
    ۱ ۰

    ماشاءالله ، خدا قوت مردان ايران زمين. خاك تو سر صدا و سيما كه انگار نه انگار كه اين عزيزان افتخار آفرينان ايران هستند. هيچ فيلمي از مسابقات پخش نميكنه. جاي بسي تأسف هست.