کد خبر 577372
  • صفحه اصلی
  • ورزشی
  • مروری بر اظهارات خسرو در خصوص فرهاد / روز های پر فراز و نشیب در انتظار آبی ها
اقتصاد آنلاین گزارش می دهد؛

مروری بر اظهارات خسرو در خصوص فرهاد / روز های پر فراز و نشیب در انتظار آبی ها

خسرو حیدری در حالی توسط مصطفی آجرلو به عنوان مشاور ورزشی مدیرعامل استقلال انتخاب شده که رابطه او با فرهاد هنوز مشخص نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین؛ خسرو حیدری که در پایان لیگ هجدهم و در دوران سرمربیگری فرهاد مجیدی از فوتبال خداحافظی کرد، در دوره های مختلف نسبت به فرهاد مجیدی واکنش هایی داشت. خسرو تا قبل از ماجرای استعفای فرهاد مجیدی پیش از فینال جام حذفی همیشه حامی فرهاد بود، اما بعد ازاین ماجرا بود که حیدری دریکی دو مورد از هم تیمی و سرمربی سابق اش انتقاد کرد.  به بهانه حضور خسرو حیدری به عنوان مشاور مدیرعامل باشگاه برخی از مهمترین واکنش ها و صحبت های او در قبال فرهاد مجیدی را باهم مرور می کنیم.

سیزدهم آبان سال ۱۳۹۲ و پس از خداحافظی فرهاد مجیدی از فوتبال، خسرو حیدری در نامه ای بلند و احساسی کلی قربان صدقه فرهاد رفت، از خاطرات اردوها و شب های بازی گفت. خسرو حتی شعر معروف "آهای فرهاد مجیدی...!" را که روز سکوها برای کاپیتان تیم سروده می شد، یادآوری  و آرزو کرد که مجیدی به عنوان الگویش هرچه زودتر به استقلال برگردد.

دی ماه سال ۱۳۹۷ هم خسرو حیدری بازیکن باسابقه استقلال در واکنش به پیوستن فرهاد مجیدی به کادر فنی استقلال در اینستاگرام خود نوشت:" بهترین خبری که در این روزها می تونست خانواده استقلال را خوشحال کنه اومدن فرهاد بود. دوست خوبم امیدوارم تو عرصه مربیگری موفق باشد."

خسرو آذر ۹۸ در واکنش به رفتن آندره آ استراماچونی و خبر آمدن فرهاد مجیدی گفته بود:"مگر می شود تیمی که یقه سپاهان، شهر خودرو و تراکتور را گرفته، اینگونه بازی کند؟ سرمربی آنقدر تاثیر گذاشته که یک شب نباشد، تیم اینگونه می شود. وقتی دیدم هوادار مقابل در باشگاه گریه می کند، طاقت نیاوردم و زنگ زدم به وریا که چه باید بکنیم؟ نمی دانم چه کسی پاسخگو است. من فقط آمدم به بازیکنان روحیه بدهم. الان زمانی است که استقلال خودش را از بقیه جدا کند. تعصب استراماچونی از من بیشتر است. من تنها چیزی که می دانم این است که هوادار استراماچونی را می خواهد. من از وزیر خواهش می کنم که استراماچونی را برگردانید. من نمی دانم در این ۵ ماه چه کاری کرده اند که مربی به راحتی می رود. اینها برای هوادار بهانه است زیرا آنها مرد ایتالیایی را دوست دارند.«

 بعد از پیروزی مهم استقلال در نیمه نهایی جام حذفی مقابل پرسپولیس فرهاد مجیدی درحرکتی عجیب با استعفا از سمتش در استقلال در آستانه فینال جام حذفی به این باشگاه و هوادارانش شوک بزرگی وارد کرد. این تصمیم مجیدی واکنش خسرو حیدری پیشکسوت باشگاه استقلال را به همراه داشت و او متنی برای سرمربی آبیها منتشر کرد: که از مجیدی خواست تیم را در آن موقعیت حساس تنها نگذارد. به هرحال همین حواشی سبب شد تا آبی ها فنال جام حذفی را برابر تراکتور واگذار کنند و خسرو در مصاحبه بلندی که مهر سال ۱۳۹۹ انجام داد در بخشی از صحبت هایش به ماجرای استعفای فرهاد مجیدی و شکست استقلال در فینال جام حذفی اشاره کرد: "به هرحال هرکسی از منِ خسرو حیدری گرفته تا فرهاد مجیدی به دنبال تأمین منافع خودمان هستیم، اما این هواداران همیشه در سرما و گرما و بی پولی ها، حمایتشان را از استقلال قطع نکردند. البته فرهاد چندین سال هم اتاقی من بود و دوست خوب من است. بعد از پیروزی در دربی از او خواستم که در تصمیمش تجدیدنظر کند و با وجود دلخوری که از سفر سعادتمند به ایتالیا داشت به خاطر طرفداران برگردد و بعد از بازی فینال حذفی خداحافظی کند. همانطور هم که دیدید تیمی که در ۳۰ دقیقه اول بازی سه گل می خورد مشخص است که ازلحاظ روحی و روانی مشکل دارد و در نهایت آن دیدار را واگذار کردیم؛ درحالی که واقعا در این فصل حق هواداران ما یک جام بود، ولی متأسفانه جام حذفی را از دست دادیم و بازهم این تنش بین سعادتمند و مجیدی، دودش به چشم هوادار رفت.«

حال باید دید آسمان روابط دو کاپیتان سابق استقلال اکنون ابری است یا آفتابی. به خصوص که مجیدی پیش تر نشان داده به هیچکدام از پیشکسوت ها حتی به صورت مشورتی هم اجازه دخالت نمی دهد و باید دید این کنش های گذشته حیدری در خصوص مجیدی در کار جدید این دو تاثیر گذار خواهد بود یا خیر.

به خصوص که حتی اخیرا فرد ملکیان یکی از پیشکسوتان باشگاه استقلال در تمرین این تیم‌ حاضر شد اما خسرو‌حیدری که در باشگاه سمت هم اخذ کرده هنوز توسط فرهاد به تمرین تیم دعوت نشده است.

 

 

ارسال نظر