کد خبر 561554

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

اقدام عجیب فدراسیون فوتبال در شرایط کرونایی / برگزاری کلاس حضوری برای ۱۷۹داور!

در شرایط سخت و مرگ بار کرونایی، کمیته داوران فدراسیون فوتبال قصد دارد کلاس­های پیش فصل داوران را به صورت متمرکز برگزار کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ هر سال قبل از شروع فصل جدید مسابقات فوتبال، کلاس­های پیش فصل برای داوران برگزار می­شود. امسال تعداد داوران حاضر برای قضاوت در سطوح مختلف فوتبال کشور بیشتر شده و به 179 نفر رسیده است.

در شرایطی که ایران وضعیت کرونایی سختی را سپری می­کند، کمیته داوران قصد دارد کلاس‌­های پیش فصل را به صورت حضوری و متمرکز در یکی از استان­های کشور برگزار کند. این در حالی است که از داوران تست کرونا گرفته نشده و بسیاری از آنها نیز واکسن نزده‌‌اند.

از آنجایی که فیفا هم کلاس­های توجیهی برای داوران به صورت وبینار و آنلاین برگزار می­کند، اکنون این سوال مطرح می­شود که وقتی امکان برگزاری دوره­ها به صورت آنلاین وجود دارد، چه تدبیری پشت این قضیه وجود دارد که در این روزهای سخت کرونایی کلاس‌­ها باید به صورت حضوری برگزار شود؟

آیا کمیته داوران امکان گرفتن تست کرونا از 179 نفر را دارد؟ اگر یکی از داوران ناقل باشد، در صورت سرایت به سایر داوران چه کسی پاسخگو خواهد بود؟ این اتفاق در حال حاضر بیشتر می­تواند به ضرر داوران بین المللی باشد که به آنها قضاوت‌های خارج از کشور نیز داده می­شود و اگر دچار ویروس کرونا شوند، امکان قضاوت در دیدارهای بین‌المللی را از دست خواهند داد. باید دید فدراسیون فوتبال و کمیته داوران چه توضیحی برای این اقدام خود دارند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • علی علاقبندزاده
    ۰ ۰

    لطفا برای من ارسال نمایید سپاسگزارم