کد خبر 561294

انتقاد فوتبالیست‌ پیشین زن افغان از بی‌توجهی‌ های فیفا

یک بازیکن پیشین فوتبال زنان افغانستان از بی‌توجهی فیفا به وضعیت بازیکنان این کشور انتقاد کردند.

به گزارش اسپورت بازر آلمان، پس از روی کار آمدن طالبان، زنان در افغانستان با ترس زندگی می‌کنند. بازیکنان تیم ملی باید از جان خود بترسند. طبق قوانین طالبان بازی فوتبال زنان ممنوع است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا؛ خالیده پوپال، در سال ۲۰۰۷ در راه‌اندازی تیم ملی زنان نقش داشت و مدت زیادی کاپیتان آن بود تا این‌که به دلیل تهدید شدن به مرگ به دانمارک گریخت. او در آن‌جا سازمان غیردولتی (NGO) Girl Power را تأسیس کرد، که از طریق آن تیم را برای چندین سال مدیریت کرد. در سال ۲۰۱۸ او رسوایی سوء استفاده را علنی کرد که رییس وقت اتحادیه فوتبال افغانستان را از سمت خود برکنار کرد.

شبنم روهین، بازیکن ملی پوش پیشین افغانستان از هامبورگ گفت: راهی برای خارج کردن افراد وجود ندارد. فیفا خیلی دیر از خواب بیدار شد. من این احساس را دارم که فیفا چشم‌هایش را می‌بندد. اما درخواست کمک داریم. دوستان ما در وضعیت بسیار بدی هستند و جان آن‌ها در خطر است. ما با بسیاری از بازیکنان زن فوتبال که هنوز در کابل هستند در تماس هستیم. آن‌ها مدام گریه می‌کنند و خواستار خارج شدن هستند.

سخنگوی فیفا وضعیت افغانستان را بسیار نگران کننده توصیف کرد. این سخنگو در بیانیه خود در اواسط ماه اوت همچنین به مرگ یک فوتبالیست سابق اشاره کرد که مدت کوتاهی قبل هنگام تلاش برای فرار از فرودگاه کابل جان باخت.

فیفا با اتحادیه فوتبال افغانستان در تماس است و اطلاعات جدیدی را از بازیکنان این کشور دریافت می‌کند.

فوتبالیست زن افغان

بیشتر بخوانید
ارسال نظر