کد خبر 551494

سلطانی فر: کار ما در توکیو به پایان رسیده است / برای المپیک سه سال تلاش کردیم

وزیر ورزش اعتقاد دارد که نتایج کاروان ایران در المپیک توکیو قابل قبول بوده است.

اقتصاد آنلاینمرتضی پیچکا؛ مسعود سلطانی‌فر در جشن بزرگ خانواده تیراندازی که روز گذشته برگزار شد، ضمن بیان این مطلب اظهارکرد: آوردگاه المپیک‌ میدان نخبه‌ترین ورزشکاران رشته‌های مختلف است‌، برخلاف بازی‌های آسیایی، جهانی و بین‌المللی که ورزشکاران به راحتی شرکت می‌کنند، ولی برای حضور در المپیک ورزشکاران باید مراحل و مسابقات مختلف را پشت سر بگذارند.

وی در ادامه افزود: ۱۱ هزار ورزشکار از بین ۳۰۰ هزار ورزشکار برای حضور در المپیک انتخاب شدند. بعد از بازی‌های آسیایی جاکارتا، کار منسجم سه ساله را انجام دادیم و در قالب ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک تبادل‌نظر و بحث‌های متنوع انجام شد و تلاش کردیم پشتیبانی و حمایت لازم را انجام دهیم تا ورزشکاران سهمیه لازم را کسب کنند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: امسال ایران رکورد کسب سهمیه را شکست. در ۱۶ دوره قبلی هیچ وقت تعداد سهمیه به عدد ۶۸ نرسیده بود. یک ورزشکار به دلیل آسیب‌دیدگی و یک ورزشکار که شانس کسب طلا بود به دلیل دوپینگ در المپیک شرکت نکرد.

سلطانی‌فر تأکید کرد: کار ۶۴ ورزشکار ما در المپیک توکیو تاکنون به پایان رسیده و اکنون تنها دو شانس در کاراته داریم. در تیراندازی می‌توانستیم با این آمادگی، انسجام و اراده ورزشکاران مدال بگیریم. در تکواندو و شمشیربازی شانس مدال داشتیم. ما ایتالیا را در سابر تیمی شکست دادیم، ولی ناداوری مانع پیروزی ما بود. روز بعد از ما عذرخواهی کردند ولی تأثیری در نتیجه نداشت. در کشتی ظرفیت مدال بیشتری داشتیم. در وزنه‌برداری هم شانس یک مدال دیگر داشتیم. یزدانی قهرمان کشورمان در فاصله ۱۵ ثانیه مدال طلا را با نقره عوض کرد.

وی یادآوری کرد: تیراندازی نیز بیشترین سهمیه بانوان را کسب کرد. از پنج شش ماه قبل خیلی امیدوار بودم که در تیراندازی مدال بگیریم. فروغی ورزشکاری مؤدب، متین و بدون حاشیه است و با این سیره در رویدادهای بعد و المپیک پاریس نیز حماسه‌ساز خواهد بود. از سایر تیراندازان نیز تشکر می‌کنم. همه آنها زحمت کشیدند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر