کد خبر 549989

پایان روز دهم المپیک توکیو؛

ایران به جایگاه چهل‌ و هفتم المپیک سقوط کرد

ایران همچنان با همان تک مدال طلای تیراندازی، در پایان دهمین روز المپیک توکیو در جایگاه چهل و هفتم جدول توزیع مدال‌ها قرار گرفت.

به گزارش  اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، نمایندگان ایران در  دهمین  روز بازی‌ها در دو رشته کشتی و والیبال به میدان رفتند که والیبال با شکست برابر ژاپن از صعود بازماند.

در این روز چین با ٥١ مدال (٢٤ طلا، ۱۴ نقره و ۱۳ برنز)،  همچنان صدرنشین است.

اما آمریکا با ۵۹ مدال ( ٢٠طلا، ٢٣نقره و ۱٦برنز) امروز با یک پله صعود به جایگاه دوم صعود کرد و میزبان با ٣١ نشان ( ١٧طلا، پنج نقره و ٩برنز) و نزول یک پله ای سوم شد.

روسیه زیر پرچم کمیته ملی المپیک این کشور هم با ۱٢طلا، ۱٩نقره و ١٣ برنز از چهارمی به پنجمی کوچ کرد و استرالیا با ١٤طلا، سه نقره و ١٤ برنز جای روسیه نشست.

در المپیک توکیو یک‌هزار و ۵۸ مدال طلا، نقره و برنز توزیع می‌شود که از بین مجموع مدال ها ۳۳۹ مدال طلا، ۳۳۹ نقره و ۳۸۰ برنز است. تاکنون در بین جایگاه مدالی زنان چین با (١٤ طلا ، پنج  نقره و ۶برنز) اول است و استرالیا با ١٠ طلا، یک نقره و ٦ برنز جای امریکا نشست و آمریکا (با ۹ طلا، ۱٦نقره و ١٠برنز)  از جایگاه دوم به سوم نزول کرد.

 در بین جایگاه مدالی مردان، آمریکا با (١١طلا، چهار نقره و چهار  برنز) یک پله صعود کرد و دوم شد و ژاپن با( هشت مدال طلا، سه نقره و سه برنز) جایگاه سوم جدول را در اختیار دارند.

ایران در المپیک ریو ۲۰۱۶ با کسب سه طلا و یک نقره و چهار برنز در وزنه‌برداری، تکواندو، کشتی در جایگاه بیست و پنجم ایستاد.

المپیک توکیو به دلیل شیوع کرونا با یک سال تاخیر از اول مردادماه ۱۴۰۰ - (۲۳ جولای ۲۰۲۱) به میزبانی ژاپن آغاز شده و ایران با ٦٦ ورزشکار ١٠ زن و ٥٦ مرد در ١٦ رشته در آن حضور دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    هزینه های میلیاردی، جایگاه چهل و هفتم و بهانه های پوچ از المپیکی ها