کد خبر 513042

تنها شرط AFC برای تغییر میزبان‌‌های انتخابی جام جهانی

کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که در صورت موافقت همه تیم های یک گروه احتمال تغییر میزبانی وجود دارد.

 کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز (جمعه) کشورهای میزبان بازی‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ را اعلام کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، طبق اطلاعیه AFC کشورهای چین، کویت، بحرین، عربستان، قطر، ژاپن، امارات و کره جنوبی به عنوان میزبان‌های بازی‌های باقیمانده از گروه‌های ۸ گانه انتخاب شدند.

این انتخاب‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا اعتراض‌های را به دنبال داشته است. کشور اردن رسما به انتخاب کویت به عنوان میزبان گروه دوم اعتراض و اعلام کرد که گرمای هوا در این کشور بالا است و نمی‌تواند میزبان خوبی باشد.

طبق اعلام استاد الدوحه کنفدراسیون فوتبال آسیا همه چیز را مختومه اعلام نکرده است بلکه در صورتی که همه تیم‌های یک گروه با میزبان‌های کنونی مخالف باشند امکان تغییر میزبانی وجود دارد.

ایران هم یکی از کشورهایی است که به انتخاب بحرین به عنوان میزبان گروه سوم مخالف است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • حامد
    ۰ ۰

    عراق هم به میزبانی بحرین اعتراض رسمی کرده باید فدراسیون فوتبال ایران با فدراسیون کامبوج و فدراسیون هنگ کنگ مذاکره کنه تا اون ها هم به میزبانی بحرین اعتراض کنند چون فاصله کامبوج و هنگ کنگ از بحرین خیلی دوره و آب و هوای اون کشورها هم با بحرین خیلی فرق می کنه پس با یک رایزنی درست و خوب میشه نتیجه گرفت ضمن اینکه با یک تیم حقوقی از وکلای حرفه ای ایرانی باید طی یک لایحه اعتراضی به دادگاه CAS اعتراض رسمی فدراسیون فوتبال ایران به دادگاه عالی ورزش اعلام بشه