کد خبر 507145

نخستین زن اسکی باز ایران در مانش دوم رقابت‌های قهرمانی

در پایان مسابقات مارپیچ بزرگ قهرمانی جهان، ملی پوش اسکی زنان ایران برای نخستین بار موفق به حضور در مانش دوم اسکی قهرمانی جهان شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، عاطفه احمدی امروز اتفاق ویژه ای را برای اسکی ایران رقم زد. احمدی به عنوان اولین بانوی ملی پوش اسکی آلپاین ایران موفق شد به مانش دوم مسابقات مارپیچ بزرگ قهرمانی جهان راه یابد. در پایان مسابقات مارپیچ بزرگ قهرمانی جهان، عاطفه احمدی بانوی ملی‌پوش ایران در جایگاه چهل و ششم قرار گرفت. او در پایان این زمان ۳ دقیقه و ۱۰ ثانیه و ۳۳ صدم ثانیه را ثبت کرد.

فروغ عباسی دیگر ملی‌پوش زنان ایران نیز با ثبت زمان یک دقیقه و ۳۶ ثانیه و ۸۰ صدم ثانیه در مانش نخست موفق به راه‌یابی به مانش دوم این مسابقات نشد. صدف ساوه‌شمشکی و مرجان کلهر دیگر ملی پوشان ایران در مانش نخست موفق به اتمام مسیر مسابقه نشدند.

در مسابقات زنان ۹۹ اسکی باز در خط شروع مسابقه حضور داشتند.

در مسابقات مردان نیز بهنام کیاشمشکی در پایان دو مانش رقابت‌های مقدماتی مارپیچ بزرگ با ثبت زمان زمان ۲ دقیقه و ۳۶ ثانیه و ۲۶ صدم ثانیه جایگاه ۶۹ این مسابقه را کسب کرد. پوریا ساوه‌شمشکی و نیما بها دیگر ملی‌پوشان ایران نیز موفق به اتمام مسابقه خود در مانش دوم نشدند.

سید مرتضی جعفری نیز موفق به اتمام مسیر مسابقه خود در مانش اول نشد.

در مسابقات مردان نیز ۱۱۳ نفر در خطر شروع مسابقات حضور داشتند.

ملی‌پوشان ایران روز سه‌شنبه ۲۸ بهمن وارد ایتالیا شدند و با توجه به قوانین سخت‌گیرانه میزبان به دلیل شیوع ویروس کرونا، اسکی‌بازان ایران عملا فرصتی برای تمرین را پیدا نکردند و امروز ۳۰ بهمن ماه در نخستین مسابقه خود حضور یافتند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر