کد خبر 497356

وزیر ورزش و جوانان؛

حداکثر هزینه‌های تیم‌های لیگ برتر فوتبال یک‌هزار میلیارد تومان است

وزیر ورزش و جوانان گفت: حداکثر هزینه ۱۶ تیم لیگ برتری فوتبال ایران یک هزار میلیارد تومان است که حتی یک ریال از این مبلغ نیز از بودجه دولتی پرداخت نمی‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین ، مسعود سلطانی‌فر در دیدار استاندار و مجمع نمایندگان استان کرمان که عصر امروز برگزار شد؛ هماهنگی و همگرایی در مجموعه مدیریتی استان کرمان را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: این هماهنگی خوب بین مسئولان استان روند و حرکت توسعه استان کرمان را شدت می بخشد و در پیشرفت این استان تاثیر مثبتی خواهد داشت.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به حضور دو تیم لیگ برتری فوتبال از استان کرمان و برخورداری از تیم‌های متعدد در بخش بانوان و آقایان در رشته‌های مختلف گفت: آنچه مسلم است، صنایع استان کرمان به دلیل حمایت و پشتیبانی از رشته‌های گوناگون در ایفای نقش اجتماعی خود مصمم هستند و اهتمام ویژه‌ای دارند که باید تلاش کنیم مشکلات آنها را حل و زمینه تشویق و ترغیب بیشتر بخش خصوصی در ورزش را فراهم کنیم تا به صورت گسترده‌تر هزینه کرده و از ورزش پشتیبانی کنند.

وزیر ورزش و جوانان ظرفیت ورزش و پیروزی در یک رویداد ورزشی مهم را قابل توجه توصیف کرد و توضیح داد: پیروزی در یک دیدار ورزشی از سوی یک تیم فوتبال یا کسب مدال المپیکی و فتح سکوهای آسیای و جهانی موجبات ارتقا غرور ملی و تحکیم پایه‌های وحدت و امنیت ملی را به ارمغان می‌آورد.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به احیای المپیادهای ورزشی که در کشور متوقف شده بود اظهار داشت: از سه سال پیش المپیاد استعدادهای برتر ورزشی را با رویکرد توجه به رده‌های سنی پایه راه اندازی کردیم به طوری که المپیاد استعدادهای برتر در رده سنی 12 تا 15 سال آغاز شد و یک میلیون نفر از نوجوانان در این رده سنی رقابت کردند. ما از این ظرفیت برای ارزیابی و کشف استعدادها و پرورش آنها استفاده کردیم و در راستای این حرکت مثمرثمر برای پرورش نسل جدید از قهرمان‌ها، جام خوشه چین ویژه روستایان در 8 رشته نیز راه اندازی شد. شور و حال بسیار خوبی در ورزش رده سنی نوجوانان در مناطق روستایی، عشایری و مرزی به وجود آمد و زمینه ظهور و بروز خلاقیت‌ها و توانمندی‌های این قشر فراهم آمد و قصد داریم در سال 1400 با سپری شدن دوران کرونا این دو رویداد خوب المپیاد استعدادهای برتر و جام خوشه چین را ادامه دهیم.

سلطانی‌فر در بخش دیگری از سخنانش طرح گسترش زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: اکنون زمین‌های چمن مصنوعی مینی فوتبال در نقاط روستایی به مرز 2 هزار زمین رسیده است و تا پایان فعالیت دولت نیز این تعداد به 2 هزار و پانصد زمین مینی فوتبال افزایش خواهد یافت و اعتقاد داریم، آثار مثبت گسترش زمین‌های چمن مینی فوتبال در سه تا چهار سال آینده در فوتبال ایران با رشد و پرورش استعدادها ظهور می‌یابد.

وزیر ورزش و جوانان اهمیت تکمیل پروژه‌های مهم را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: برای شروع پروژه‌ها با محدودیت‌هایی مواجه هستیم به همین دلیل تمرکز اصلی را برای اتمام پروژه‌های اولویت‌دار گذاشته‌ایم و در این راستا تلاش می‌کنیم با توجه به کمبودهایی هم که در استان کرمان وجود دارد اتفاقات خوبی را رقم بزنیم و برای برخی پروژه‌های این استان ردیف‌هایی را در سال 1400 ایجاد خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر