{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 430315

در شرایطی که شیوع ویروس کرونا، فوتبال در دنیای حرفه‌ای را تعطیل کرده، شایعاتی پیرامون نیمکت تیم ملی ایران مطرح شده که واکنش فدراسیون فوتبال را در پی داشته است.

روز گذشته ابتدا ایسنا در خبری، عنوان کرد مسئولان فدراسیون فوتبال باب مذاکره با گابریل کالدرون، سرمربی پیشین تیم ملی را باز کرده‌اند. در این گزارش آمده است: «پس از جدایی مارک ویلموتس، فدراسیون فوتبال که شرایط خوبی را از نظر مالی تجربه نمی‌کرد، مذاکرات مختلفی را با گزینه‌های ایرانی و خارجی (برانکو ایوانکوویچ) انجام داد و در نهایت با وجود اینکه نام دراگان اسکوچیچ در بین گزینه‌ها نبود، با این مربی کروات قرارداد همکاری امضا کرد.
 
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، حضور اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی با توجه به کارنامه این مربی انتقادات زیادی را از سوی کارشناسان به همراه داشت، به‌طوری‌که برخی از این صاحب‌نظران، انتخاب اسکوچیچ به‌عنوان سرمربی تیم ملی را توهین به مربیان ایرانی قلمداد کردند. طبق برنامه قبلی، تیم ملی فوتبال ایران باید در فروردین‌ماه در جریان دو دیدار حساس مقدماتی جام‌ جهانی به مصاف هنگ‌کنگ و کامبوج می‌رفت، ازاین‌رو فدراسیون فرصت چندانی برای انتخاب مربی تیم ملی نداشت، اما حالا که دیدار‌های مقدماتی جام ‌جهانی به تعویق افتاده، سئول‌نشینان این فرصت را دارند که در انتخاب خود تجدیدنظر کنند.
 
از قرار معلوم قرارداد دراگان اسکوچیچ با فدراسیون فوتبال تا تیرماه است و از طرف دیگر با توجه به انتقاداتی که به حضور این مربی کروات روی نیمکت تیم ملی شده، فدراسیون تمایلی به تمدید قراردادش ندارد. در همین حال از فدراسیون فوتبال خبر می‌رسد مذاکراتی برای سپردن هدایت تیم ملی فوتبال به گابریل کالدرون انجام شده و این مربی آرژانتینی هم ابراز رضایت کرده دوباره در ایران کار کند. کالدرون اعلام کرده حاضر است با حضور مستمر در ایران هدایت تیم ملی را برعهده بگیرد و از طرف دیگر مبلغ درخواستی او برای فدراسیون فوتبال معقول است، اما نکته مهم حضور مجدد این مربی در ایران بحث طلبش از باشگاه پرسپولیس است.
 
به نظر می‌رسد اگر فدراسیون و کالدرون به توافق برسند، مربی آرژانتینی هم حاضر است از طلب ۵۵٠ هزاردلاری خود گذشت کند تا بدون مشکل روی نیمکت تیم ملی بنشیند. موضوع مذاکره با کالدرون به مقامات بالادستی فدراسیون هم گزارش شده و این مقامات هم موافقت خود را برای عقد قرارداد با کالدرون اعلام کرده‌اند. حالا باید دید آیا کالدرون دوباره به ایران سفر می‌کند یا اتفاق دیگری رخ خواهد داد». چندساعت بعد از انتشار این خبر اما فدراسیون فوتبال نسبت به آن واکنش نشان داد و البته طبق معمول این خبر را تکذیب کرد. سخنگوی فدراسیون فوتبال با صدور بیانیه‌ای خبر داد که قرار نیست مربی دیگری جای اسکوچیچ را بگیرد و این مربی همچنان به کارش با فدراسیون فوتبال ادامه می‌دهد.
 
امیرمهدی علوی، سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: «دراگان اسکوچیچ همچنان سرمربی تیم‌ ملی ایران است و بحثی درباره تغییر او وجود ندارد. بر این اساس شایعه مذاکره با مربیان دیگر تکذیب می‌شود‌. اسکوچیچ تا آخرین روزهای سال گذشته در ایران حضور داشت و امور مربوطه را پیش می‌برد. او با کسب اجازه از فدراسیون و با توجه به شرایط پیش‌آمده به دلیل بیماری کرونا راهی زاگرب شد و به محض اعلام فدراسیون برای ازسرگیری برنامه‌ها به تهران مراجعت خواهد کرد».
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری