کد خبر 359671

آخرین پیام برانکو: این هم شماره حساب!

برانکو که با پرسپولیس به قهرمانی رسیده به کشورش رفته و درخواست مطالباتش را از سرخپوشان دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین، خبر ورزشی نوشت؛ برانکو ایوانکوویچ با تکذیب سوءبرداشت‌هایی که از مصاحبه‌اش با سایت اسپورت نت کرواسی شده بود، نشان داد تمایل دارد در پرسپولیس بماند. برانکو به این سایت ورزشی کشورش گفته بود: «من از پرسپولیس طلب دارم، اگر مطالباتم را بپردازند می‌مانم و در غیر این صورت به تیم دیگری در منطقه خاورمیانه می‌روم.» خبرنگار کروات از او پرسیده بود، فکر می‌کنی آن‌ها طلب تو را بدهند؟ برانکو هم جواب داده بود: «مطمئن هستم طلبم را می‌دهند. من برای پرسپولیس فراتر از یک سرمربی بودم و دلیلی ندارد پولم را ندهند.».

اما این سایت حرف‌های برانکو را به گونه‌ای نوشته بود که انگار او گفته پرسپولیسی‌ها طلبم را می‌دهند، ولی من دیگر نمی‌مانم. همین شد که برانکو در تماس با پرسپولیسی‌ها سوءبرداشت ایجاد شده را تکذیب کرد. تکذیب برانکو یک نشانه و یک دلیل دارد. دلیلش این است که او می‌ترسد مدیران پرسپولیس به هوای اینکه او دیگر قصد برگشتن ندارد، پولش را ندهند. این حرف را چند وقت پیش یکی از مدیران پرسپولیس در تهران زده بود. این مدیر به اعضای هیئت مدیره گفته بود: «آمدیم و پول برانکو را هم جور کردیم و دادیم، ولی او دیگر نیامد، آن وقت چه کار کنیم؟» این حرف به گوش برانکو هم رسید که لبخند زد و گفت: «بالاخره که باید پولم را بدهید!»

نشانه تکذیب برانکو هم این است که او می‌خواهد در پرسپولیس بماند، البته به این شرط که مطالباتش را بدهند. غروب سه‌شنبه وقتی مدیران پرسپولیس به برانکو گفتند ۶۰۰ هزار یورو از مطالباتش حاضر شده، سرمربی پرسپولیس گفت: «قرارمان چیز دیگری بود... با این شرایط از پرسپولیس می‌روم. قرار بود شما طلبم را به طور کامل بپردازید و حقوق معوقه همکارانم را هم پرداخت کنید.» دیروز، اما شرایط به طور کلی تغییر کرد. مدیران پرسپولیس دیروز با برانکو تماس گرفتند و از او برای پرداخت مطالباتش شماره حساب خواستند. برانکو که پیش از این شماره حساب‌هایی در ابوظبی و زاگرب به پرسپولیس داده بود، دیروز هم یک شماره حساب تازه به مدیران باشگاه داد. به گفته یکی از نزدیکان برانکو، آخرین پیام سرمربی پرسپولیس از اروپا به تهران تکرار همان حرف‌های قبلی‌اش بوده است. برانکو به مدیران پرسپولیس گفته: «هیچ چیزی تا به امروز تغییر نکرده و همه چیز روشن است. من به تمام تعهداتم عمل کردم و حالا نوبت باشگاه است که به قول و قرارش عمل کند. قرار بود ظرف مدت ۱۴ روز مطالبات خودم و حقوق معوقه دستیارانم را پرداخت کنید تا به ایران بیایم و درباره آینده برنامه‌ریزی کنیم. سر حرفم هستم و هیچ چیز عوض نشده و اگر مطالباتم تا قبل از دوشنبه (۱۷ ژوئن برابر با ۲۷ خرداد) پرداخت شود، برمی‌گردم.» برانکو امیدوار است پرسپولیسی‌ها مطالباتش را بدهند تا دوباره کارش را با آن‌ها ادامه بدهد. به نظر می‌رسد پرسپولیس دنبال جور کردن منابع مالی برای تسویه با برانکو و همکارانش است. به گفته یکی از نزدیکان پرسپولیس، یک میلیون و صد و هشتاد هزار یورو مجموع طلب برانکو و همکارانش است. برای فصل جدید هم باید ۲۰ درصد قرارداد آن‌ها را همین ابتدای فصل پرداخت کنیم که البته اگر مطالبات‌شان پرداخت شود، آن‌ها هم با ما راه می‌آیند و چند ماه فرصت می‌دهند. دوست ایرانی برانکو هم گفت: «برانکو ثابت کرد پول برایش اولویت نیست. او پای مشکلات پرسپولیس ایستاد و حالا پرسپولیس باید حسن نیت خود را ثابت کند.»

بیشتر بخوانید
ارسال نظر