{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 352110

شاید اگر قرار باشد یکی از غیرقابل پیش بینی‌ترین وقایع تاریخ فوتبال جهان را نام ببریم اغراق نباشد اگر به فینال جام جهانی ۱۹۵۰برزیل اشاره کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، اگر در آن سال از هر فرد علاقه مند به فوتبالی می پرسیدید قهرمان جام جهانی کدام تیم است، بدون معطلی نام برزیل افسانه ای و پر افتخار را در برابر اوروگوئه جویای نام می برد، اما ضرب المثل "فوتبال تا دقیقه 90 قابل پیش بینی نیست" دقیقا در مورد این بازی صدق می کند.

یکی از نکاتی که باعث شده بود تقریبا همه تماشاگران مطمئن باشند که برزیل برنده رقابت است این بود که برزیل برای برد تنها به یک امتیاز نیاز داشت ینی حتی با تساوی نیز قهرمان بود، اما اوروگوئه برای قهرمانی به پیروزی در این بازی نیاز داشت. بر این اساس طبیعی بود که حداقل 90 درصد تماشاگران حرفه ای و غیرحرفه ای از برزیل به عنوان قهرمان قطعی بازی یاد کنند.

اما وضعیت وقتی اسف بار تر می شود که به این موضوع توجه کنیم که رسانه ها حتی پیش از برگزاری بازی به برزیل لقب قهرمان جام جهانی را داده بودند و روزنامه ها نیز تیترهای خود را به این قهرمانی اختصاص داده بودند. افزون بر این مقامات برگزار کننده جام جهانی نیز با یک پیشداوری عجیب تمام تدارکات قهرمانی را ویژه برزیل طراحی کرده بودند. برای مثال 22 مدال طلا را با نام بازیکنان برزیلی آماده کرده بودند و تدارک خاصی برای بازیکنان اوروگوئه ندیده بودند. اما همه چیز ناگهان در عرض 90 دقیقه تغییر کرد.

بر خلاف تمامی انتظارات، اروگوئه بازی را دو بر صفر برنده شد و این در حالی بود که هیچ جایزه ای برای این تیم تدارک دیده نشده بود.فقط لحظه ای به جو ورزشگاه پس از پیروزی فکر کنید. بازی در برزیل برگزار می شد، فینال جام جهانی بود و دویست هزار تماشاچی متعصب برزیلی در حال تماشای بازی بودند و همه آرزوهای آنان توسط بازیکنان اوروگوئه در 0 دقیقه به یغما رفت.

در مقابل برزیل، اروگوئه، کشوری با جمعیتی اندک بود که ثابت کرد اراده و انگیزه می تواند همه چیز را تغییر دهد. هنگامی که مسابقه آغاز شد، برزیل با سرعت بازی را یک بر صفر برد، اما بعد از نیم ساعت کابوس برزیلی ها شروع کرد چرا که با فاصله ای کوتاه دو گل تاریخی از اوروگوئه دریافت کردند و در نتیجه سنگین ترین شکست تاریخ را تجربه کردند.

جالب است بدانید بعد از این بازی، بازیکنان هر دو تیم با خطر جانی رو به رو بودند و مقام های امنیتی گیج شده بودند که از کدام گروه بیشتر باید حفاظت کنند. از یک سو بازیکنان برزیل و به ویژه دروازه بان و خط دفاعی مورد خشم عموم مردم قرار داشتند وو از سوی دیگر کل 22 بازیکن و کادر فنی تیم اوروگوئه مورد تهدید تماشاچیان خشمگین بودند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری