کد خبر 340302

عمان و کویت هم میزبان جام جهانی شدند

روزنامه نیویورک‌تایمز مدعی شد فیفا قصد دارد تعدادی از بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را در کشورهای عمان و کویت برگزار کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ورزش سه، نیویورک‌تایمز مدعی شد فیفا که قصد دارد تعداد تیم‌های حاضر در جام جهانی 2022 قطر را از 32 تیم به 48 تیم افزایش دهد، به دلیل اینکه نگران است قطر نتواند در فرصت باقی‌مانده برای میزبانی از تعداد بیشتر بازی‌های جام جهانی آماده شود، قصد دارد بعضی از بازی‌های این  تورنمنت را در  کشورهای عمان و کویت برگزار کند.

نیویورک‌تایمز می‌گوید جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا، برای پیش‌برد این برنامه مصر است و با وجود ابراز نگرانی مسئولین قطری می‌خواهد این برنامه را پیاده کند. بر اساس برنامه اینفانتینو، اکثر بازی‌های تورنمنت در قطر برگزار خواهد شد. انتظار می‌رود تصمیم‌گیری نهایی درباره این برنامه هفته آینده و در زمان برگزاری شورای فیفا در شهر میامی انجام شود.

چندی پیش هم روزنامه اماراتی نشنال مدعی شده بود که فیفا قصد دارد تعدادی از بازی‌های جام جهانی قطر را در دیگر کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس برگزار کند.

با اینکه از هم‌اکنون قطعی است که جام جهانی 2026 به میزبانی سه کشور آمریکا، کانادا و مکزیک، با حضور 48 تیم برگزار خواهد شد اما به ادعای نیویورک‌تایمز، اینفانتینو قصد دارد این برنامه را از چهار سال قبل و جام جهانی قطر پیاده کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر