کد خبر 280322

سارانسک سومین ایستگاه ایران در جام جهانی +عکس

شهر سارانسک پایتخت جمهوری موردویا میزبان سومین بازی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ است و تیم ایران روز ۴ تیر ماه با تیم پرتغال در این شهر بازی خواهد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سارانسک پایتخت جمهوری موردویا با جمعیت 315 هزار نفر در منطقه مرکزی روسیه واقع شده، منطقه ای که به دلیل قرار گرفتن در مسیر رودخانه ولگا (بزرگترین رودخانه روسیه) در تقسیم بندی روسیه به منطقه ولگا معروف است. 
شهر سارانسک که در سال 1641 بنیان گذاشته شده، با 81.46 کیلومتر مربع وسعت در 642 کیلومتری جنوب شرقی مسکو قرار گرفته و از طریق راه آهن و حمل و نقل زمینی با مناطق دیگر روسیه مرتبط است. 
این شهر فرودگاه کوچکی دارد که امکان ارتباط هوایی آن با مناطق مختلف روسیه را تامین می کند. 

تاریخچه تاسیس شهر سارانسک 
سارانسک پایتخت جمهوری موردویا است که اکثر ساکنان آن را قوم ماردوا تشکیل می دهد که از قوم «فین و اوگوری» منشاء گرفته است و ملت های برخی کشورهای اروپایی ازجمله فنلاند و استونی از این قوم هستند. 
اولین نشانه های زندگی در شهر سارانسک به سال 1641 و یک قلعه نظامی برمی گردد که تعدادی تفنگدار و قزاق برای محافظت از شهرها و روستاهای اطراف در این قلعه نظامی مستقر بودند. 
بعدها از این قلعه نظامی به عنوان یک مرکز بهداری نیز استفاده شد. در نهایت در سال 1780 میلادی، شهر سارانسک به عنوان یک شهر باجمعیت 4 هزار نفر به رسمیت شناخته شد. 
در اوایل قرن 18 میلادی سارانسک کم کم اهمیت نظامی خود را ازدست داد و به علت نزدیکی به شهرهای کازان و مسکو به یک مرکز تجاری مهم برای مبادله چوب و عسل تبدیل شد. 

شهر سارانسک اماکن دیدنی زیادی دارد 
شهر سارانسک اماکن دیدنی و جاذبه های گردشگری زیادی دارد. 
موزه هنرهای مردمی Erzia Mordovian ازجمله این اماکن است که به افتخار Erzia Mordovian مجسمه ساز بزرگ قرن بیستم افتتاح شده و کلکسیون آثار این مجسمه ساز بزرگ را می توان در آن دید. 
کلیسای جامع فئودور اوشاکوف، از دیگر اماکن دیدنی پایتخت موردویا نمادی مهم از ارتودکس روسیه مدرن است. 
موزه جنگی سارانسک یکی دیگر از جاذبه های نسبتا جدید شهر سارانسک برای یادبود کشته شدگان جنگ های روسیه ساخته شده است. 

چگونه می توان به سارانسک رفت 
شهر سارانسک در فاصله 500 کیلومتری جنوب شرقی مسکو واقع شده و از طریق جاده 642 کیلومتر با پایتخت فاصله دارد. 
سفر به سارانسک از طریق راه آهن با قطار از ترمینال خط آهن قازانسکی در مسکو انجام می گیرد. 
قطارها این مسیر را در مدت 10 سا
عت و 9 دقیقه می پیمایند. هواپیما نیز در طول 1 ساعت و 20 دقیقه طی می کند. 

 چهار دیدار جام جهانی در ورزشگاه سارانسک برگزار می شود 
چهار دیدار در مرحله گروهی جام جهانی در ورزشگاه موردویا ارنا شهر سارانسک برگزار می شود. 
دیدار نخست بین تیم های ملی فوتبال پرو - دانمارک روز یکشنبه 26 خرداد 1397 برگزار شد. 
روز سه شنبه، 29 خرداد ماه هم تیم های کلمبیا و ژاپن به مصاف یکدیگر رفتند و روز دوشنبه، 4 تیر ماه 1397 تیم های ایران و پرتغال و روز پنجشنبه، هفتم تیر ماه نیز پاناما و تونس بازی خواهند کرد. 

ورزشگاه موردویا آرنا 
ورزشگاه مورودویا آرنا با گنجایش 45 هزار تماشاگر در حاشیه شرقی رودخانه «اینسار» و در ناحیه «یوبیلینی» شهر سارانسک قرار گرفته و در سال 2018 به بهره برداری رسیده است. 
این ورزشگاه که ساخت آن 15.6 میلیارد روبل (251 میلیون دلار) هزینه داشته است، مابین خیابان های ولگوگراد و سِواستوپول واقع شده است. 
فاصله ورزشگاه مورودویا آرنا از فرودگاه سارانسک 5 کیلومتر و از ایستگاه مرکزی قطار 2.5 کیلومتر است. 
سرویس رفت و برگشت از فرودگاه، ایستگاه قطار و هتلهای سطح شهر برای ورزشگاه پیش بینی شده است. 
ورزشگاه مورودویا آرنا به شکل بیضی و در 2 طبقه احداث شده است. سقف و دیواره های استادیوم از پنل های فلزی رنگارنگ ساخته شده است. از فاصله دور استادیوم موردویا آرنا شبیه بالنی آماده پرواز به نظر می رسد. طراحان این ورزشگاه قصد داشته اند این سازه زیبا، سمبلی از خورشید، گرمی و میهمان نوازی به نظر برسد. 
به عقیده بعضی ها، با توجه به اینکه قوم ماردووا قبل از قبول مسیحیت، آفتاب را مقدس می دانسته ورزشگاه موردویا آرنا به شکل خورشید ساخته شده است. 
در این ورزشگاه امکانات مختلف برای تماشاگران و مهمانان جام جهانی فوتبال پیش بینی شده است که سیستم اطلاع رسانی با استفاده از داوطلبان و دستگاههای ویژه ارائه اطلاعات، سیستم هشدار دهی، دستگاهها و تجهیزات بمب یاب و مواد منفجره از آن جمله است. 
کمک به معلولان، مرکز نگهداری امانات و نیز لوازم کودکان از دیگر خدمات و سرویس هایی است که به طرفداران فوتبال در ورزشگاه پایتخت سارانسک ارائه می شود. 
مسابقات جام جهانی فوتبال 2018 به میزبانی روسیه از 24 خرداد در 12 ورزشگاه 11 شهر آغاز شد. 
مسکو، سن پترزبورگ، کالینینگراد، نیژنی نووگراد، کازان، سامارا، سارانسک، ولگاگراد، رستف نا دُنو، سوچی و یکاترینبورگ شهرهای میزبان جام جهانی فوتبال 2018 هستند. 
تیم ملی فوتبال ایران یکی از 32 تیم حاضر در این رقابت ها در گروه «B» با اسپانیا، پرتغال و مراکش هم گروه شده است. 
ایران در نخستین دیدار خود 15 ژوئن (25 خرداد 97) ساعت 18:30 به وقت ایران در ورزشگاه سن پترزبورگ برابر مراکش و در دومین دیدار ساعت 22:30 روز 20 ژوئن (30 خرداد 97) در ورزشگاه کازان به مصاف تیم ملی اسپانیا قهرمان پیشین جام جهانی فوتبال رفت و در سومین بازی گروهی خود ساعت 21:30 روز 25 ژوئن (4 تیر 97) در سارانسک با یاران رونالدو پرتغالی مدافع عنوان قهرمانی اروپا بازی خواهد کرد. 
تیم ملی فوتبال ایران 15 خرداد ماه به عنوان نخستین تیم جام جهانی وارد روسیه شد و در کمپ لوکوموتیو در فاصله 30 کیلومتری غرب مسکو استقرار یافت. 

سارانسک

بیشتر بخوانید
ارسال نظر