کد خبر 452267

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک اعلام کرد:

آغاز به کار مجدد ۳۱۴واحد صنعتی از ابتدای امسال

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از احیا و راه‌اندازی مجدد ۳۱۴واحد صنعتی از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، محسن صالحی‌نیا افزود: با راه اندازی مجدد این واحدها برای پنج هزار و ۶۲۳ نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی ادامه داد: بیشترین واحدهای راه اندازی مجدد، مربوط به گروه صنعتی فلزی با ۲۷ درصد، صنایع شیمیایی ۲۶ درصد و صنایع غذایی و آشامیدنی ۱۸ درصد بوده است.

صالحی نیا اعلام کرد: در یک هفته منتهی به ۲۱ تیرماه امسال، تعداد ۷۸ واحد جدید مجدداً راه اندازی شده و وارد چرخه تولید شده اند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: استان تهران با ۴۴ واحد، اصفهان ۴۰ واحد صنعتی و آذربایجان غربی با احیای ۲۸ واحد صنعتی بیشترین تعداد راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی را از ابتدای امسال را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیر عامل صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بیان داشت: استان‌های خراسان شمالی، کردستان و مازندران نیز از ابتدای سال تاکنون واحد راه اندازی مجدد نداشته اند.

 پیشتر «اصغر مصاحب» معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، از برنامه‌ریزی برای باز فعال سازی یک هزار و ۵۰۰ بنگاه کوچک و متوسط غیرفعال در سال ۹۹ خبر داده بود که مطابق برنامه‌ریزی انجام شده یک هزار و ۲۰۰ واحد از این بنگاه‌ها در داخل سازمان صنایع کوچک و ۳۰۰ واحد دیگر با نظارت این سازمان، اما توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها بازفعال‌سازی می‌شوند.

بیش از ۷۷ هزار واحد کوچک و متوسط (SME) در کشور وجود دارد که ۴۳ هزار واحد آنها در شهرک‌های صنعتی مجوز فعالیت داشته و از این تعداد، ۳۴ هزار واحد فعالند.​

بیشتر بخوانید
ارسال نظر