کد خبر 395703

در نشست هم اندیشی وزرای صمت و راه و شهرسازی مطرح شد؛

آمادگی وزارت راه و شهرسازی برای احداث جاده‌های دسترسی به معادن

وزیر راه و شهرسازی از آمادگی این وزارتخانه برای تامین زیرساخت‌های ریلی و جاده‌ای منتهی به معادن خبر داد. وی همچنین از افزایش بی سابقه تفاهم نامه‌های منعقد شده بین این وزارتخانه و ایمیدرو خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، محمد اسلامی در این نشست که با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و خداداد غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو برگزار شد، افزود: وزارت راه و شهرسازی با هدف حمایت از حوزه معادن، آماده تامین زیرساخت‌های منتهی به معادن است.

وی افزود: در این زمینه امضا تفاهم نامه‌های متعدد با سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گواه این مدعا است.

وزیر راه و شهرسازی تعداد تفاهم نامه‌های بین این وزارتخانه و ایمیدرو را طی سال جاری بی سابقه خواند و گفت: طی سال جاری، برابر با کل سال‌های گذشته با ایمیدرو تفاهم نامه همکاری امضا کردیم و روند همکاری‌ها ادامه دارد.

تامین زیرساخت‌ها؛ یکی از ارکان تحقق انقلاب معدنی

در این نشست وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز طی سخنانی اعلام کرد: در بخش معادن و توسعه زیر ساختهای مرتبط، ظرفیتهای همکاری بسیاری بین دو طرف وجود دارد که باید بیش از پیش فعال شود.

رحمانی افزود: تحقق اهداف انقلاب معدنی منوط به تامین زیر ساختهای اولیه از جمله راههای مواصلاتی، خطوط ریلی، بنادر مجهز و ... است.

وی گفت: در این راستا برنامه های مشترک و جامعی برای توسعه همکاری ها با وزارت راه و شهر سازی داریم که در حال عملیاتی شدن است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر