کد خبر 583661

خلاص شدن از موی زائد پشت لب با این روش

یکی از دغدغه های همیشگی خانم ها از بین بردن موهای زائد پشت لب می باشد که می توان با روش های ساده و طبیعی برای همیشه از شر این موهای زائد خلاص شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از نمناک؛ از نظر پزشکی، رشد غیر طبیعی موهای صورت در بانوان به نام هیرسوتیسم نامیده می شود.مشاهدات نشان می دهد افرادی که موها و رنگدانه های تیره دارند، معمولا نسبت به افرادی که موها یا رنگدانه های بلوند دارند، پرمو تر هستند.

افراد به طور معمول در همه ی قسمت های بدن مو دارند، به جز ناخن ها و تخم چشم ها.موهای ناخواسته صورت می تواند باعث حس نگرانی و خجالت آور درباره زیبایی زنان شود، به ویژه آنهایی که سن بالاتری دارند و میزان استروژن آنها به دلیل یائسگی تغییر می کند.

مسائلی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک، سایر شرایط هورمونی، استفاده از داروهای خاص یا اختلالات غدد آدرنال باعث رشد موهای ناخواسته در صورت می شود و در موارد نادر، این مشکل ممکن است به دلیل تومور یا سرطان غده آدرنال یا تخمدان باشد.

1. موم یا وکس شکر

مواد لازم:

    دو قاشق چایخوری شکر قهوه ای یا سفید

    یک قاشق چایخوری عسل

    مقداری آب

طرز تهیه:

تمام مواد را با هم ترکیب کنید و سپس آن را در حرارت مایکروویو یا روی اجاق گاز حدود نیم ساعت بگذارید، تا زمانی که به جوش آید و به رنگ قهوه ای درآید. اجازه دهید تا خنک شود و سپس با یک کاردک روی منطقه مورد نظر خود اعمال کنید و سپس با انگشتان دست مواد را در جهت رشد مو به آرامی بکشید و در نهایت در جهت مخالف رشد مو بکنید و در صورت نیاز این کار را تکرار کنید.

کندن موهای پشت لب

2. آرد نخودچی

مواد لازم:

    2 قاشق غذاخوری آرد نخودچی

    یک قاشق غذاخوری کرم شیر

    یک و نیم قاشق چایخوری شیر

    سه چهارم قاشق چایخوری زردچوبه

طرز تهیه:

تمام مواد را با یکدیگر ترکیب کنید و بعد این موم ضخیم را روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه تا زمانی که خشک شود، آن را از روی صورت به وسیله یک پارچه نرم و آب گرم پاک کنید. این کار را حداقل 3 یا 4 بار در هفته حدود یک ماه تکرار کنید.

همچنین می توانید، یک قاشق غذاخوری آرد نخودچی، یک و نیم قاشق چایخوری ماست و یک چهارم قاشق چایخوری زردچوبه را با یکدیگر ترکیب کنید، می توانید از نصف قاشق چایخوری گلاب نیز استفاده کنید و سپس آن را روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه بشویید.

یا می توانید: 2 قاشق غذاخوری آرد نخودچی، یک چهارم قاشق چایخوری پودر زردچوبه و مقداری شیر (حدود یک دوم قاشق چای خوری) را با هم ترکیب کنید و یک موم نرم به دست آورید و از آن نیز برای این کار استفاده کنید.

آرد نخود چی

3. آرد نخود سبز و گلاب

مواد لازم:

    یک و نیم قاشق غذاخوری گلاب

    2 قاشق غذاخوری آرد نخود سبز

    یک قاشق غذاخوری آبلیمو

طرز تهیه:

تمام موارد بالا را به خوبی با هم ترکیب کنید و سپس روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 20 تا 25 دقیقه بشویید. این کار را 3 تا 4 بار در هفته تکرار کنید.

4. ترکیب شکر و آبلیمو

مواد لازم:

    یک فنجان آب

    دو فنجان شکر

    یک چهارم فنجان آب لیمو

    و یک عدد قابلمه

طرز تهیه:

تمام مواد را در قابلمه بریزید و اجازه دهید تا جوش بیاید و تا زمانی که حباب تولید کند. سپس بگذارید تا به یک درجه متوسط برسد و بر روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 25 دقیقه که رنگ آن تیره شد، در جهت مخالف رشد مو از روی پوستتان بکنید. بعد از آن می توانید از مقداری پودر بچه برای پوست تان استفاده کنید و بعد با آب ولرم صورتتان را بشویید.

5. چای نعناع تند

مواد لازم:

    یک قاشق چای خوری نعنای تند خشک شده یا برگ های تازه آن

    یک فنجان آب

طرز تهیه:

نعناع های خشک شده یا برگ های تازه را درون آب بریزید، اجازه دهید تا جوش بیاید و سپس حدود 5 تا 10 دقیقه صبر کنید. برگ ها را از آن خارج کنید و چای آن را بنوشید و لذت ببرید. می توانید از این چای دو بار در روز بنوشید.

6. لیمو و عسل

مواد لازم:

    یک قاشق غذاخوری آبلیمو تازه

    دو قاشق غذا خوری عسل

طرز تهیه:

عسل و آبلیمو را با هم ترکیب کنید و سپس روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 15 تا 20 دقیقه به آرامی و با آب ولرم بشویید. این کار را حداقل دو بار در هفته به مدت چندین ماه ادامه دهید.

7. تخم مرغ ،شکر و آرد ذرت

مواد لازم:

    یک عدد سفیده تخم مرغ

    یک قاشق غذا خوری شکر

    یک و نیم قاشق غذا خوری آرد ذرت

طرز تهیه:

مواد بالا را با هم ترکیب کنبد و روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 15 تا 20 دقیقه که خشک شد از روی پوست در جهت مخالف رویش مو بکنید.

8. زرد چوبه

به مقدار مساوی پودر زرد چوبه و آرد کندم را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس به میزان کافی روغن کنجد را به آن بیافزایید و یک موم غلیظ بدست آورید. آن را روی صورتتان اعمال کنید و یک ساعت و نیم بعد از آن بشویید.این کار را یکبار در هفته تکرار کنید.

علاوه بر این میتوانید دو قاشق چای خوری پودر زرد چوبه را با مقدار کافی شیر یا گلاب ترکیب کنید و آن را روی صورتتان اعمال کنید و اجازه دهید تا خشک شود و در نهایت موم را در جهت مخالف رشد مو بکنید.

نکته:

برای حذف رنگ زردی که بعد از اعمال زرد چوبه روی پوست میماند، یک تکه پنبه را به شیر آغشته کنید و روی پوستتان بمالید.

9. پاپایا

مواد لازم:

    نصف قاشق چای خوری پودر زرد چوبه

    مقداری خمیر پاپایا

طرز تهیه:

دو عنصر بالا را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس به آرامی روی صورت خود ماساز دهید و بعد از 15 تا 20 دقیقه بشویید. این کار را یکبار در هفته تکرار کنید، علاوه بر این میتوان نصف فنجان خمیر پاپایا را با یک قاشق غذا خوری شیر مخلوط کرد و بعد از 10 دقیقه با آب شست.

10. پک صورت عدس

مواد لازم:

    یک و نیم فنجان پودر عدس قرمز

    دو قاشق غذا خوری شیر

    یک قاشق غذا خوری عسل

طرز تهیه:

تمام مواد را با هم ترکیب کنید و اجازه دهید به مدت 15 دقیقه روی صورتتان بماند و سپس با آب ولرم بشویید. این کار را دو یا سه بار در هفته تکرار کنید و اگر پوست خشک دارید، آن را به یک بار در هفته کاهش دهید.

در این بسته همچنین میتوانید مقداری پودر چوب صندل، پودر خشک شده پوست پرتقال، گلاب و آب سیب زمینی نیز اضافه کنید. این ترکیبات برای پوست عالی هستند و به روشن شدن پوست و کاهش مو کمک میکنند.

برای گرفتن نتایج بهتر صبور باشید و حداقل یک ماه به طور مداوم از یک یا چند مورد از درمان های بالا استفاده کنید. اگر رشد غیر معمول و یا غیر طبیعی مو روی صورت یا بدن دارید ممکن است به دلیل مشکلات هورمونی باشد که باید با یک متخصص برای تشخیص درست و درمان هرگونه وضعیت پزشکی مشورت کنید.

ارسال نظر