کد خبر 582384

بررسی روند کرونا در استان‌ های کشور

در چهارمین هفته آبان ماه، روند بستری و فوت ناشی از کووید ۱۹ در عمده استان‌های کشور یا کاهشی بوده یا در شرایط ایستا قرار دارد. با این حال همچنان میزان شناسایی کرونا مثبت‌ها طی هفته اخیر پنج رقمی بوده و صعودهایی نیز در فوت و بستری چند استان گزارش شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، هرچند که در هفته اخیر مصادف با هفته چهارم آبان ماه، روند بستری و فوت ناشی از کووید ۱۹ در عمده استان‌های کشور نزولی شده یا در شرایطی ایستا، قرار دارد، اما با توجه به گزارش معاونت بهداشت وزارت بهداشت، در استان گیلان میزان بروز موارد بستری در بالاترین میزان نسبت به متوسط کشور بوده است. همچنین در استان کرمان افزایش موارد بستری برای دومین هفته متوالی و افزایش بارز موارد فوت گزارش شده است. در اردبیل نیز افزایش بارز موارد فوت در هفته اخیر گزارش شده است.

در عین حال بنابر اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، در هفته چهارم آبان ماه در استان‌هایی مانند خراسان جنوبی، خراسان رضوی، البرز، قزوین، هرمزگان و بوشهر افزایش‌هایی در میزان فوت گزارش شده است.  

در هفته اخیر مصادف با هفته ۹۱ اپیدمی کرونا در کشور، تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده، ۴۱۱۹۵ نفر، تعداد موارد بستری جدید ۷۲۸۹ نفر و تعداد موارد فوتی جدید در کشور ۸۳۳ نفر بوده است.

yVHy3cBOdC7d

wtOhcGUVhU1R

2VXzAYTCim9c

تهران

در استان تهران تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده، در هفته چهارم آبان ماه، ۱۵۵۵ نفر، تعداد موارد بستری جدید ۹۳۴ نفر و تعداد فوتی‌های جدید ۱۰۶ نفر بوده است.

Ve6X5B0FKccb

همچنین در هفته اخیر موارد بستری و موارد فوت استان تهران کاهش نشان می‌دهد. بروز موارد بستری و میزان مرگ‌ومیر نیز از متوسط کشور کمتر است.

yhD15LaD2yu0

ایلام

در این هفته روند بستری و موارد فوت استان کاهش یافته است. میزان بروز موارد بستری همچنان در بالاترین میزان نسبت به متوسط کشور بوده و میزان مرگ‌ومیر استان با تنزل، معادل متوسط کشور شده است.

Dw4YvYmjkMEv

آذربایجان غربی

در هفته اخیر، موارد بستری و موارد فوت کاهش یافته است. بروز موارد بستری و مورتالیتی استان از متوسط کشور بیشتر است.

OyhNbvP7zbht

کردستان

در هفته اخیر موارد بستری و فوت کاهش یافته است. بروز موارد بستری بالاتر از متوسط کشور بوده، اما مورتالیتی استان از متوسط کشور کمتر شده است.

LcXHb8vCeyjR

یزد

در هفته اخیر موارد بستری و فوت کاهش یافته است. میزان موارد بستری ومیزان مرگ‌ومیر استان از متوسط کشور بیشتر است.

7mcjnJ5aaMN1

خراسان جنوبی

در هفته اخیر موارد بستری کاهش، اما موارد فوت استان افزایش یافته است. بروز موارد بستری از متوسط کشور بالاتر بوده و میزان مرگ ومیر هم از متوسط کشور پیشی گرفته است.

av3K2zlBh581

سمنان

روند بستری و فوت کاهش یافته است. میزان بروز موارد بستری بالاتر از متوسط کشور بوده و میزان مرگ و میر استان معادل متوسط کشور است.

qBBrDJIMD6h3

کرمان

در هفته اخیر موارد بستری برای دومین هفته متوالی افزایش و موارد فوت استان افزایش بارز نشان می‌دهد. بروز موارد بستری از متوسط کشور بیشتر و میزان مرگ‌ومیر از متوسط کشور پیشی گرفته است.

mKd0aw7kVt7m

چهارمحال بختیاری

روند بستری و فوت کاهش یافته است. میزان بروز موارد بستری و میزان مرگ‌ومیر از متوسط کشور بالاتر است.

7oztcGJzS2xv

کرمانشاه

در هفته اخیر موارد بستری و موارد فوت کاهش یافته است. بروز موارد بستری و مورتالیتی استان از متوسط کشور بالاتر است.

OuSO5gJUtElu

همدان

در هفته اخیر موارد بستری و فوت کاهش یافته است. بروز موارد بستری از متوسط کشور بیشتر و میزان مرگ‌ومیر به حد متوسط کشور رسیده است.

fiSudazXGXvw

کهگیلویه و بویر احمد

در هفته اخیر کاهش روند بستری و موارد فوت استان مشاهده می‌شود. بروز موارد بستری از متوسط کشور بیشتر و میزان مرگ و میر در حد متوسط کشور است.

nsVIJtN4qj1k

قزوین

موارد بستری استان کاهش، اما فوت افزایش یافته است. بروز موارد بستری از متوسط کشور بالاتر و مورتالیتی نیز از حد متوسط کشور بیشتر شده است.

THvHyy1Zjnyd

لرستان

موارد بستری روند نزولی داشته و موارد فوت استان نیز ایستا بوده است. بروز موارد بستری از متوسط کشور بیشتر و میزان مرگ و میر استان از متوسط کشور کمتر است.

Hf59NOJXTyyj

زنجان

در هفته اخیر ایستایی روند بستری و موارد فوت استان مشاهده می‌شود. میزان بروز موارد بستری از متوسط کشور بالاتر رفته و میزان مرگ و میر در حد متوسط کشور است.

A1lm5z8xtGFC

اردبیل

در هفته اخیر روند بستری ایستا و موارد فوت استان، افزایش بارز نشان می‌دهد. میزان بروز، کمی بیش از متوسط کشور شده و میزان مرگ و میر استان با صعود هفته اخیر از متوسط کشور پیشی گرفته است.

042BJy7xLQvb

خراسان شمالی

در هفته اخیر روند بستری و موارد فوت کاهش یافته است. میزان بروز موارد بستری معادل متوسط کشور و میزان مرگ و میر استان از متوسط کشور پایین‌تر رفته است.

LDDjiS7d0RYJ

مرکزی

روند بستری و موارد فوت استان در هفته اخیر کاهش نشان می‌دهند. بروز موارد بستری معادل متوسط کشور شده و میزان مرگ و میر استان از متوسط کشور بالاتر رفته است.

ChVDODZvbLEc

آذربایجان شرقی

در هفته اخیر موارد بستری و موارد فوت استان روندی نزولی داشته است. بروز موارد بستری و میزان مرگ‌ومیر از متوسط کشور بیشتر است.

btB5EIYlO6lu

اصفهان

روند بستری و فوت استان در این هفته نزولی بوده است. بروز موارد بستری از متوسط کشور کمتر شده، اما میزان مرگ و میر هنوز از متوسط کشور بیشتر است.

UUhZeW77OCKX

البرز

در هفته اخیر کاهش روند بستری و افزایش موارد فوت استان مشاهده می‌شود. بروز موارد بستری مختصری کمتر از متوسط کشور شده و میزان مرگ و میر در حد متوسط کشور است.

JGelYwNlHErP

مازندران

در هفته اخیر برای چندمین هفته متوالی ایستایی روند بستری و موارد فوت استان مشاهده می‌شود. میزان بروز موارد بستری و میزان مرگ‌ومیر استان از متوسط کشور کمتر است.

1qWme10jNiTI

خراسان رضوی

روند بستری چندین هفته ایستا بوده و موارد فوت افزایش نشان می‌دهد. بروز موارد بستری استان از حد متوسط کشور کمتر بوده و میزان مرگ و میر با صعود به متوسط کشور رسیده است.

UsRQZxWvVdhj

گیلان

درهفته اخیر روند بستری ایستا و موارد فوت استان کاهش یافته است. بروز موارد بستری ومیزان مرگ و میر از متوسط کشور کمتر است.

36PPDQzmPpJ7

قم

در هفته اخیر کاهش موارد بستری و فوت استان مشاهده می‌شود. بروز موارد بستری کمی پایین‌تر از متوسط کشور و میزان مرگ‌ومیر استان معادل متوسط کشور است.

hakvtRiOXmlq

فارس

در این هفته موارد بستری روندی ایستا داشته است و در موارد فوت هم روند نزولی مشاهده می‌شود. میزان بروز موارد بستری از حد متوسط کشور کمتر و میزان مورتالیتی از متوسط کشور بالاتر است.

j1RnEk1jgypx

گلستان

روند بستری و فوت به مدت چندین هفته ایستا بوده است. میزان بروز بستری و مورتالیتی استان از متوسط کشور کمتر است.

bwQJz208LrYy

خوزستان

موارد بستری استان در این هفته افزایش یافته و موارد فوت روندی ایستا نشان می‌دهد. بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر استان از متوسط کشور کمتر است.

hyYYkCcw7TdT

هرمزگان

موارد بستری و موارد فوت استان در هفته اخیر افزایش مختصری نشان می‌دهند. میزان بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از متوسط کشور کمتر است.

bQvtR5MAiwNi

سیستان و بلوچستان

در هفته اخیر، موارد بستری استان کاهش یافته و موارد فوت ایستا بوده است. میزان بستری و مورتالیتی از متوسط کشور کمتر است.

xttVOwcUSSNg

بوشهر

روند موارد بستری کاهش و موارد فوت استان افزایش یافته است. میزان بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از متوسط کشور کمتر است.

ewsfbLKw2JfI

ارسال نظر