کد خبر 577984

رشته جراحی قلب در ایران رو به انقراض است!

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به عدم اقبال از خالی ماندن صندلی های دستیاری گفت: رشته جراحی قلب در ایران رو به انقراض است، زیرا هیچ اقبالی وجود ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، قاسم جان بابایی، گفت: ما هنوز درگیر کرونا هستیم، و تست‌ها زیاد قابل اطمینان نیستند و تصمیم پزشک با استفاده از سی تی انجام می‌گیرد.

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر خدمات ارزنده رادیولوژیست‌ها در پاندمی کرونا، افزود: مشکلات در جامعه پزشکی همیشه وجود داشته و لازم است که هر جایی حضور داریم، می‌بایست برخی از این مشکلات را بازگو کرد. به طوری که یکی از مشکلات جامعه پزشکی، عدم اقبال از خالی شدن صندلی‌های دستیاری است و معلوم نیست همه آنهایی که حضور می‌یابند، بمانند.

وی گفت: من این مشکلات را به مسئولین ارشد و مجلس شورای اسلامی انعکاس داده‌ام، زیرا نگرانی جدی است.

جان بابایی افزود: امسال صندلی دستیاری جراحی در برخی از استان‌ها خالی مانده است.

معاون درمان وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که رشته جراحی قلب در کشور رو به انقراض است، گفت: در بعضی از استان‌ها حتی یک جراح قلب نداریم و دور از انتظار نیست که این رشته در کشور رو به انقراض برود.

جان بابایی از رادیولوژی به عنوان رشته مادر نام برد و افزود: البته دور نیست که صندلی‌های رادیولوژی هم خالی بشود.

وی گفت: سختی‌های این رشته‌ها باعث شده که اقبال برای دستیاری کم شود، شاید خیلی‌ها برای رشته پزشک عمومی سر و دست بشکنند، اما برای دستیاری با مشکل مواجه هستیم و این نگران کننده است.

معاون درمان وزارت بهداشت، بر واقعی شدن تعرفه‌های پزشکی تاکید و تصریح کرد: تا زمانی که نتوانیم تعرفه‌ها را واقعی ببینیم، این مشکلات پابرجا خواهد ماند.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    خوش به خال دکترای هنی و پاکستانی و افغانی که در آینده میان ایران وکای صندلی های خالی را پر میکنن