کد خبر 577563

برای مقابله با استرس و اضطراب این گیاه را مصرف کنید!

گیاهان دارویی می‌توانند به اندازه دارو‌های شیمیایی باعث آرام بخشی انسان شوند.

به گزارش هلث آنلاین، اضطراب و استرس بخش تفکیک ناپذیری از زندگی روزمره انسان مدرن را تشکیل داده است. زندگی بسیاری از افراد به دلیل شدت اضطراب و تبعات استرس زیاد دچار اخلال شده و آن‌ها مجبور به مراجعه به روانپزشک و دریافت دارو‌های شیمیایی برای کنترل آن هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ با این حال، از دیرباز دارو‌های گیاهی یکی از روش‌های طبیعی و کارآمد برای مقابله با استرس و اضطراب بوده است.

از بهترین گیاهان در این زمینه می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

۱- اسطوخودوس یکی از گیاهان معروف برای مقابله با استرس است. این گیاه برای بهبود شرایط روحی و خلق و خو، کاهش اضطراب و نگرانی و نیز افزایش کیفیت خواب بسیار مناسب است.

۲- گل ساعتی یکی از گیاهان آرامش بخش برای ذهن محسوب می‌شود. برخلاف دارو‌های آرامش بخش، گل ساعتی باعث تسکین عمومی اضطراب و استرس با کمترین عوارض جانبی می‌شود.

۳- ریشه سنبل الطیب همانند گل ساعتی دارای خواص آرامش بخشی طبیعی به بدن است. از این گیاه از دیرباز به عنوان راهکاری طبیعی برای کمک به خواب و افزایش آرامش ذهن استفاده می‌شده است.

برخی افراد عادت دارند دارو‌های گیاهی را با نسخه‌های تجویز شده پزشک به طور همزمان مصرف می‌کنند. توصیه می‌شود پیش از مصرف گیاهان ذکر شده همراه با دارو‌های ضدافسردگی و آرامش بخش شیمیایی با پزشک خود مشورت کنید.

بسیاری از افراد به دنبال تهیه یک ترکیب آرامش بخش برای مقابله با اضطراب و استرس هستند. برای این کار مواد ذیل را تهیه کنید:

- ۳۵ گرم اسطوخودوس خشک شده

- یک قاشق چای خوری ریشه سنبل الطیب خشک شده

- دو قاشق چای خوری گل ساعتی خشک شده

- یک قاشق چای خوری پوست پرتغال خشک شده

- نصف قاشق چای خوری زنجیل خشک شده

تمام مواد ذکر شده را در یک شیشه ریخته و ماء الشعیر بدون الکل طبیعی بر روی آن بریزید. سپس درب آن را محکم بسته و در یک مکان خنک و تاریک قرار دهید. این محصول باید به مدت دو تا چهار هفته در این محیط باقی بماند.

پس از مدت ذکر شده، آن را از صافی رد کرده و میل کنید. می‌توانید کمی از این نوشیدنی آرامش بخش را به سایر نوشیدنی‌ها مانند چای و آب گازدار اضافه کرده و بنوشید. برای طعم بهتر و شیرین شدن آن می‌توانید از شیرین کننده‌های طبیعی استفاده کنید.

ارسال نظر