کد خبر 575040

روسیه بار دیگر رکورد جانباختگان کرونایی را شکست

منابع خبری از ثبت بالاترین آمار جانباختگان کرونایی از ابتدای شیوع این ویروس در روسیه خبر دادند.

به گزارش رویترز، روسیه با اعلام هزار و ۱۰۶ جانباخته جدید کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی را از ابتدای همه‌گیری این ویروس در این کشور به ثبت رساند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، این آمار در حالی منتشر می‌شود که آمار مبتلایان جدید روزانه در این کشور در هفته‌های اخیر به قدری بالا رفته که مقامات و دولت روسیه تصمیم به اعلام دوباره محدودیت‌های کرونایی گرفتند.

آمار مبتلایان روزانه به کرونا در روسیه در ۶ روز از ۸ روز گذشته هربار رکورد جدید را شکسته است. کادر بهداشت و درمان روسیه امروز (سه‌شنبه) از ابتلای بیش از ۳۶ هزارو ۴۴۶ نفر به این ویروس خبر دادند؛ این  در حالی است که این رقم روز گذشته ۳۷ هزار و ۹۳۰ نفر اعلام شده بود.

هفته جاری، «ولادیمیر پوتین» رییس‌جمهور روسیه دستور داد تا از ۳۰ اکتبر (۸ آبان) به مدت ۱ هفته تعطیلی همراه با حقوق در این کشور اجرا شود. کاخ کرملین هم اعلام کرد پوتین در این مدت هیچ ملاقات و نشست حضوری نخواهد داشت.

همچنین با اعلام آمار کنونی و شدت شیوع کرونا در این کشور، قرار است در مسکو (پایتخت روسیه) از تاریخ ۲۸ اکتبر تا ۷ نوامبر (۶ تا ۱۶ آبان) خدمات غیرضروری تعطیل شوند.

ارسال نظر