کد خبر 574506
اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

۵ راز طلایی کاهش وزن!

نکاتی طلایی برای مدیریت وزن را ، در این گزارش دنبال کنید؛

اقتصاد آنلاین - فرناز خیابانی؛ همه گیری COVID-19 برای همه از چند جهت دشوار بوده است. از یک سو ، ترس مداوم از ابتلا وجود داشت ، در حالی که از طرف دیگر ، ماندن در خانه در تمام طول روز منجر به افزایش موارد افزایش وزن و مشکلات روحی و روانی شده است. بیش از 60 درصد از بزرگسالان از زمان شروع بیماری همه گیر شاهد تغییر در وزن بدن خود بوده اند. این عمدتا به دلیل سطح پایین فعالیت بدنی و پرخوری است. ماندن در خانه باعث شده است که افراد در یک سال و نیم گذشته دچار الگوهای پرخوری و سطح پایین فعالیت بدنی شوند. اگر شما یکی از کسانی هستید که برای کاهش وزن تلاش می‌کنند، در اینجا 5 کاری که باید انجام دهید آورده شده است:

آگاهانه غذا بخورید

خوردن آگاهانه گامی مهم در کاهش و حفظ وزن سالم است. حتی اگر غذاهای سالم می‌خورید در خوردن آنها زیاده روی نکنید. هنگام خوردن وعده غذایی روزانه خود، به یاد داشته باشید که هر غذایی که در بشقاب خود قرار می‌دهید دارای چه مقدار کالری است؟ حتی نوشیدنی‌هایی که میل می‌کنید. بسته به سن ، نیاز بدن و میزان فعالیت بدنی ، میزان کالری دریافتی روزانه را برای خود تعیین کنید و سپس آن را بین وعده‌های غذایی و میان وعده‌ها تقسیم کنید. فقط مقدار محدودی کالری در روز داشته باشید.

نکاتی برای مدیریت وزن

فیبر بیشتری به بشقاب خود اضافه کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای مهار گرسنگی، افزایش مصرف فیبر است. غذاهای غنی از فیبر مانند میوه‌ها ، سبزیجات و غلات کامل می‌توانند شما را برای مدت طولانی‌تری سیر نگه دارند. آنها از سلامت دستگاه گوارش پشتیبانی می‌کنند ، تعداد باکتری‌های روده را بهبود می‌بخشند و از یبوست جلوگیری می‌کنند ، یکی دیگر از مسائل بهداشتی که در طول همه گیری افزایش یافته بود. اما به خاطر داشته باشید که فیبر را نیز در مقادیر محدود مصرف کنید.

طبق برنامه غذا بخورید

وقتی غذا را به موقع می خورید یا زمان وعده غذایی خود را پشت سر می گذارید ، تمایل به پرخوری دارید. این به این دلیل است که وقتی گرسنه هستید سریع غذا می خورید و میزان غذای مصرفی خود را از دست می‌دهید. در نتیجه شما بیشتر غذا می خورید. زمان وعده غذایی خود را با توجه به ریتم قلبی خود تنظیم کنید و به آن پایبند باشید تا از پرخوری جلوگیری شود.

نکاتی برای مدیریت وزن

 فعالیت خود را افزایش دهید

پرخوری نیز به دلیل کسالت نتیجه می‌شود. وقتی کاری نداریم ، بیشتر به دنبال غذاهای ناسالم و چرب هستیم. برای جلوگیری از این امر ، خود را مشغول نگه دارید. ورزش کنید ، به محل کار خود بروید یا سرگرمی جدیدی انجام دهید تا خود را مشغول نگه دارید. این می‌تواند توجه شما را از غذا منحرف کند و همچنین روحیه شما را بالا می برد و سطح استرس را کاهش می‌دهد.

نکاتی برای مدیریت وزن

به میزان مصرف آب توجه کنید

گاهی اوقات ، به ویژه در فصل بارندگی و زمستان ، تمایل داریم آب کمتری بنوشیم. این منجر به کم آبی می‌شود ، که اغلب با گرسنگی اشتباه گرفته می‌شود. سطح مصرف روزانه آب خود را کنترل کنید. حتی وقتی احساس گرسنگی می‌کنید ، بلافاصله بعد از غذا خوردن یا بین وعده غذایی ، یک لیوان آب بنوشید تا بدانید واقعاً گرسنه هستید یا فقط تشنه هستید. همچنین می‌توانید آب میوه و آب نارگیل بنوشید تا میزان مصرف روزانه آب خود را افزایش دهید.

ارسال نظر