کد خبر 550900

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

کاکتوس نوپال؛ فواید و کاربردها

کاکتوس نوپال که به کاکتوس گلابی خاردار نیز معروف است، به طور بومی در مناطق جنوب غربی ایالات متحده و مکزیک یافت می شود. نوارهای کاکتوس تخت را می توانید در زمان جوان بودن گیاه بخورید. وقتی کاکتوس پیرتر شود، خوردن آن خیلی سخت است. کاکتوس نوپال یک ماده رایج در غذا در برخی مناطق مکزیک است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، روش های مختلفی برای استفاده از کاکتوس نوپال وجود دارد، از جمله در ژله ها و آب نبات ها و به عنوان کمک برای سفت شدن مایعات. همچنین به لطف فواید متنوع این کاکتوس برای سلامتی، موارد استفاده داروی نیز وجود دارد.

کاکتوس نوپال (Nopal)

1.ضد ویروس است:

پیشگیری، بهترین خط دفاعی برای ابتلا به ویروس است. کاکتوس نوپال دارای خواص ضد ویروسی است و برخی تحقیقات مقدماتی نشان داده است که این ماده ضد ویروسی علیه ویروس هرپس سیمپلکس و ویروس سنسیسیال تنفسی کاربرد دارد.

2. از سلول ‌های عصبی محافظت می کند:

سلول ‌های عصبی می توانند مانند سایر سلول ها آسیب ببیند. واین امرمی ‌تواند منجر به از دست دادن حس شود. کاکتوس نوپال می ‌تواند از این آسیب محافظت کند. برای مثال، مطالعه ای در سال ۲۰۱۴ نشان داد که کاکتوس نوپال حاوی خواص محافظت از نور است. این می‌ تواند از آسیب یا از بین رفتن عملکرد سلول های عصبی جلوگیری کند.

3. سرشار از آنتی‌اکسیدان است:

آنتى اکسیدان ها می توانند از سلول های ما در برابر آسیب‌ های ناشی از رادیکال‌های آزاد محافظت کنند. کاکتوس نوپال پر از آنتی‌اکسیدان است. و یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ دریافت که کاکتوس قادر به کاهش استرس اکسیداتیو است. آنتى اکسیدان ها بدون توجه به سن و شرایط موجود می ‌توانند برای همه مفید باشند.

4.می‌تواند سطح قند خون را تنظیم کند:

تنظیم قند خون می تواند یک مبارزه بزرگ برای افراد دیابتی باشد. کاکتوس نوپال ممکن است یک راه‌ حل مکمل ارائه دهد. برخی تحقیقات نشان می‌ دهد که کاکتوس نوپال می‌ تواند قند خون را کاهش داده و به طور منظم این روند را انجام دهد. به عنوان مثال، در مطالعه اى در سال ۲۰۱۲ توصیه می ‌شود که کاکتوس نوپان را همراه با سایر داروهای دیابت برای تنظیم قند خون مصرف کنید.

کاکتوس نوپال (Nopal)

5. مى تواند پروستات بزرگ شده را درمان کند:

بزرگ شدن پروستات مى تواند براى مردان مسئله ناخوشایندى باشد و در نتیجه به ادرار بیش تر منجر شود. تحقیقات اولیه نشان داده است که کاکتوس نوپال ممکن است به جلوگیرى از بزرگ شدن پروستات کمک کند و حتى ممکن است در کمک به درمان سرطان پروستات موثر باشد. نتیجه مثبت: ممکن است با عوارض جانبى کم ترى نسبت به دارو هاى تجویز شده سنتى این کار را انجام دهد.

6. ممکن است کلسترول را کاهش دهد:

یک مطالعه اولیه شواهدی یافت که کاکتوس نوپال قادر به کاهش کلسترول بود. در این شرایط کلسترول بد یا  LDLبه طور قابل توجهی کاهش می یابد. کاکتوس نوپال ممکن است با عوارض جانبی بسیار کم تری نسبت به داروهای سنتی کلسترول، کلسترول را کاهش دهد.

7. مى تواند خمارى را از بین ببرد:

کاکتوس نوپال ممکن است در واقع به علائم خمارى کمک کند. یک نکته قابل توجه وجود دارد - هنگامی‌ که عصاره هاى کاکتوس را قبل از شروع به نوشیدن استفاده می کنید، موثرتر است به جای این که بعدا آن را درمان کنید، از این مشکل جلوگیری می‌ کنید. مطالعه ای در سال ۲۰۰۴ نشان داد که شواهد محکمی وجود دارد که عصاره کاکتوس نوپال هنگامی که قبل از نوشیدن مصرف شود، شدت  خمارى را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

فرم ها و دوز ها:

از چندین روش مختلف می توان از مزایای کاکتوس نوپال استفاده کرد. بارز ترین روش - که بهترین مزایای سلامتی را نیز به همراه دارد - خوردن مستقیم کاکتوس است. همچنین می توانید این مکمل ها را به صورت کپسول، پودر، عصاره و حتی به صورت مایع مصرف کنید.

برای تعیین دوز های ایمن و کارآمد از هر نوع کاکتوس، تحقیقات بیش تری لازم است. بیش تر مکمل ها معمولا مصرف حداقل یک دوز ۵۰۰ تا ۶۵۰ میلی گرم به صورت روزانه را توصیه می کنند.

کاکتوس نوپال (Nopal)

خطرات احتمالی:

کاکتوس نوپال هنگام خورده شدن به عنوان یک ماده غذایی به جای مکمل، بی خطرترین است. این کم ترین عوارض جانبی را دارد. در حالی که مکمل ها احتمالا بی خطر محسوب می‌ شوند، اما شواهد بیش تری لازم است.

مهم است که بدانید مکمل ها از نظر ایمنی، خلوص، کیفیت یا بسته بندی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده کنترل نمی ‌شوند. محصول خود را با دقت و از یک منبع معتبر انتخاب کنید.

 عوارض جانبی احتمالی مکمل های کاکتوس نوپال عبارتند از:

  • سردرد
  • حالت تهوع
  •  نفخ شکم
  •  اسهال یا افزایش مدفوع

 زنانى که باردار هستند یا قصد باردار شدن دارند نباید از مکمل های کاکتوس نوپال استفاده کنند، زیرا اطلاعات مطمئنی در مورد بی خطر بودن یا نبودن آن وجود ندارد. اگر مبتلا به دیابت هستید، باید هنگام مصرف کاکتوس نوپال یا مکمل های آن احتیاط کنید، زیرا می ‌تواند بر قند خون شما تاثیر بگذارد. قبل از مصرف با پزشک خود صحبت کنید و مطمئن شوید که هنگام آزمایش قند خون را مرتبا چک می کنید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر