{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 414842

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: این بنیاد ساخت ۱۲هزار و ۵۰۰واحد از ۱۳۸هزار واحد طرح ملی مسکن را آغاز کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، جواد حق شناس درباره نقش بنیاد مسکن در طرح اقدام ملی مسکن اظهار داشت: یکی از فعالیت‌های اخیر بنیاد مسکن در چارچوب برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی، اجرای بخشی از طرح ملی مسکن است.

وی افزود: مسکن موضوع پیچیده‌ای است و صرفاً به ساخت و ساز محدود نمی‌شود، بلکه بحث‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و اشتغال را دربرگرفته و پیشرانه اقتصاد کشور محسوب می‌شود.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درباره سهم این بنیاد از طرح ملی مسکن گفت: در ابتدا قرار بود بنیاد مسکن ۱۰۰ هزار واحد از ۴۰۰ هزار واحد را در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر احداث کند.

وی ادامه داد: اما در ادامه قرار شد احداث ۳۸ هزار واحد دیگر در برخی شهرها و بدون محدودیت جمعیتی نیز به بنیاد مسکن واگذار شود که در این راستا، قرار است تمامی پروژه‌های شهر مقدس قم و تعدادی از پروژه‌های طرح ملی مسکن در اصفهان و رشت و چند شهر دیگر نیز به بنیاد مسکن واگذار شود. بنابراین امکان افزایش تعداد پروژه‌های مسکونی بنیاد مسکن وجود دارد.

حق شناس درباره اینکه تا کنون چه اقدامی در خصوص آغاز شدن پروژه‌ها از سوی بنیاد مسکن انجام شده، گفت: ساخت ۱۲ هزار ۶۰۰ واحد از ۱۳۸ هزار واحدی که بر عهده بنیاد مسکن است، شروع شده که ۵ هزار و ۱۰۰ واحد از پروژه‌هایی است که اراضی آن را وزارت راه و شهرسازی در اختیار بنیاد قرار داده و ۷ هزار و ۵۰۰ واحد نیز از پروژه‌های در دست اقدام بنیاد است که قرار شد به طرح اقدام ملی مسکن منتقل شود.

وی بابیان اینکه این طرح برای خانه دار شدن اقشار کم و میان درآمد است، تصریح کرد: تا کنون تعامل خوبی میان بانک عامل، وزارت راه و شهرسازی و دستگاه‌های تابعه و وزارت کشور برقرار بوده است.

حق شناس با تأکید بر اینکه بخش مهمی از پروژه‌ها با مشارکت مردم اجرا می‌شود، به باز شدن سامانه tem.mrud.ir از ۱۶ بهمن اشاره و خاطرنشان کرد: از ۱۴ بهمن پیامک‌هایی برای مراجعه مردم به این سامانه و نحوه بارگذاری مدارک ارسال شده و به مردم اعلام کرده‌ایم تا هر چه سریع‌تر برای منتفع شدن از پروژه‌هایی که ساخت آنها آغاز شده، به سامانه مذکور مراجعه کنند.

ارسال نظر

 • ali
  ۰ ۰

  بنام خدا هیچ پولی نمی خواهد،برای همه ی سایت ها روزنامه ها و مردم فرستاده می شود..........
  اشتغال زائی ی افسانه ای و باور نکردنی برای تهیه ی مصالح ساختمانی مورد مصرف این ساختمان ها(میلیون ها درب ورودی ، پنجره ، شیشه ومصالح دیگر.....) و امیدواری و دادن حق مردم و نجات نسل ها {(در ژاپن نا خواسته این کار با متراژکمتر(هم زمین آنها یک پنجم ایران است،هم جمعیت آنها یک و نیم برابرایران.)، انجام شده)} !.و....، تقسیمات را در هر استان و شهر وروستا، از مستحقین و مستضعفین شروع کنند......
  اگر ما زمین های کشاورزی و کوه و دره ها و کویرو......را کنار بگذاریم ،خیلی راحت وسریع ، بهرنفر ایرانی 6000 متر مربع مجانی زمین می رسد(به هر خانواده در زادگاه خانوادگی اش ! با ملاحظه ی کمی ضریب امکانات زمین...) ، و دیگر اینهمه ملت دلهره نخواهند داشت . و.....
  اگروضعیت آب مناسب باشد ، هر خانواده ضمن ساخت مسکن یا سر پناه ، اطاق 20 متری برای هر فرد خانواده ، در این زمین چند هکتاری می شود انواع میوه و سبزیجات و حبوبات .....، موزد نیاز خانواده را با کیفیت بیشتری توسط خودشان تهیه کرد! و بقیه ی چند ده میلیون هکتار زمین کشاورزی دیگرکشور را برای محصولات صادراتی اختصاص داد .! و اگر موضوع تامین آب مناسب نباشد ، هر خانواده می تواند در آن زمین چند هکتاری به،
  به تعداد افراد خانواده اطاق بزرگ بسازد ، و بقیه زمین هم ، حیاط برای بازی و، تفریح خود و بچه هایش خواهد بود{(جمعیت را هم کنترل کنیم ، چون ما نیاز به جمعیت زیاد نداریم! همین جمعیت کنونی برایمان کافیست، چون همیشه چند میلیون فرد جوان داریم ، و الان زمان قدیم نیست که برای جنگ بخواهند ! جنگ ها الکترونیکی شده و جمعیت زیادی نمی خواهد ولی اگربا اصرار خواستند که جمعیت اضافه شود ، حتی دو برابر شود ، می توانند خانه ها را دو طبقه کنند که برای 166 میلیون نفر می شود {(ازدیاد جمعیت بیشتر از 100 سال طول می کشد ولی اطاق ها چندماه) ! مهم از نگرانی در آوردن نسل هاست !.و.....} !!! و اینهمه عقده ی خانه دار شدن برای خانواده های مستحق و مستضعف باقی نخواهد ماند !!!.. و سهمیه ی ماهیانه ی آب شرب(یا آب شرب را که زیاد نمی شود را آزاد بخرد) ، و شستشوی هر خانواده به او داده می شود که آنرا در تانکر نگهداری و مصرف کند(خواه او می خواهد با آن آب ماشین بشوید ، حیاط بشوید ، یا پارکینگ بشود ! اگر کم آورد باید خودش آزاد تهیه کند!!!..... و

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری