{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 414437

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۴۵ هزار نفر در ۱۳ شهر جدید واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن شناخته شده اند گفت:برای ساخت مسکن ملی در شهرهای جدید دستور نقشه ها صادر شده و با انجمن انبوه سازان وارد مذاکره شده ایم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، حبیب الله طاهرخانی در پاسخ به این سئوال که در فاز نخست طرح اقدام ملی مسکن چه تعداد مسکن در شهر جدید احداث خواهد شد گفت:از امروز با ارسال پیامک به متقاضیان واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن این متقاضیان در جریان تایید صلاحیت و واجد شرایط بودن خود آگاه می شوند.در شهرهای جدید 45 هزار نفر واجد شرایط شناخته شده اند و قرار است در فاز نخست 13 شهر جدید عملیات احداث این واحدهای مسکونی انجام شود.

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید در پاسخ به این سئوال که میزان آورده متقاضیان مسکن ملی در شهرهای جدید چقدر خواهد بود اظهار داشت:میزان آورده متقاضیان مسکن ملی در شهرهای جدید در فاز نخست 40 میلیون تومان است و متقاضیان واجد شرایط با افتتاح حساب نزد یکی از شعب بانک مسکن در حقیقت وارد عملیات قطعیت در آغاز و اجرای طرح ملی مسکن می شوند.

طاهرخانی در پاسخ به این سئوال که ظاهرا تا زمانی که آورده واریز نشود عملیات احداث آغاز نمی شود تاکید کرد:اقدامات مقدماتی آغاز شده و زمین ها مشخص شده است و تلاش ما این است که در فاز نخست هر چه سریعتر استارت احداث 45 هزار واحد مسکونی زده شود.

وی ادامه داد:تاکنون طراحی های اولیه و دستور نقشه ها از شهرداریها انجام شده است و در حال حاضر در مرحله انتخاب پیمانکار هستیم و با انجمن های انبوه سازان استانها وارد مذاکره شده ایم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری