{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 412820

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان این‌که برای حل مشکلات مسکن گوش شنوایی در مجلس و دولت نداریم، گفت: سیاست‌های وزارت راه در بخش مسکن مداخله‌جویانه است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، فرشید پورحاجت درباره وضعیت تولید مسکن در کشور اظهار کرد:‌ یکی از مسائل مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد آن است که باید دولت و مجلس نقش تسهیل‌گری در این بخش را انجام دهند.

وی ادامه داد: این در حالی است که قوانین، دستورالعمل، ضوابط و آیین‌نامه در جهت تضعیف بخش تولید است و کمک چندانی به افزایش ساخت‌وساز مسکن نمی‌کند.

وی با یادآوری این‌که بارها و بارها مشکلات بخش تولید را مطرح کرده و انتظار رسیدگی به آنها را داشته‌ایم، افزود: متأسفانه باوجود تمام اقدامات و پیگیری‌های صورت گرفته از سوی انبوه‌سازان،گوش شنوایی در مجلس و دولت وجود ندارد.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با اشاره به رونمایی وزارت راه و شهرسازی از طرح‌های با پیشوند "تام" تصریح کرد:این طرح‌ها تماماً کنار گذاشته‌ شده‌اند و طرح ملی مسکن معرفی شد که آن‌هم در مرحله فراخوان قرار دارد.

پور حاجت تاکید کرد:‌ تکمیل ظرفیت ثبت‌نام این طرح طی نیم ساعت در شهرهای مختلف مؤید آن است که ما با انباشت بالای تقاضا در بخش مسکن مواجه هستیم و با چنین طرح‌هایی نمی‌توانیم به آنها پاسخ بدهیم.

وی تنها راهکار متناسب شدن عرضه و تقاضا در بازار مسکن را تسهیلگری دولت و مجلس عنوان کرد و گفت: وزارت راه باید برای بخش مسکن برنامه‌ریزی کند نه این‌که در آن دخالت کند. باید سیاست‌های مداخلانه جویانه وزارت راه به سیاست‌های تسهیل‌گری تبدیل شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری