کد خبر 403892

افزایش وام مسکن منتفی شد

وزیر راه از مخالفت شورای پول و اعتبار با افزایش وام خرید مسکن خبر داد. چندی پیش مدیرعامل بانک مسکن از بررسی پیشنهاد افزایش وام مسکن در این شورا خبر داده بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمد اسلامی در حاشیه معارفه مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به این که با احتساب ۲۰ هزار ثبت نام طرح ملی مسکن در بافت فرسوده تا کنون ۲۶۰ هزار ثبت نام در این طرح انجام شده است، اظهار کرد: مرحله دوم ثبت نام طرح ملی مسکن تا پایان سال انجام خواهد شد.

وی با بیان این که هم اکنون در فاز پالایش ثبت نام کنندگان هستیم، ادامه داد: در برخی شهرها فرم «ج» ۶۰ درصد ثبت نام کنندگان قرمز بوده است،  با وجود این همه تاکید و خواهش باز هم بسیاری از این افراد در طرح ملی مسکن ثبت نام کرده اند.

وی بیان این که بوی بد پایتخت مربوط به محیط زیست است و ارتباطی به وزارت راه و شهرسازی ندارد درباره افزایش سقف وام خرید مسکن تصریح کرد: شورای پول و اعتبار با افزایش وام مخالف است و تلاش ما این است که تقاضی مردم برای خرید مسکن کاهش پیدا نکند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • علی کرمانشاه
  ۰ ۰

  افزایش سقف وام مسکن هیچ ارزش و توجیح منطقی و ارزش اقتصادی ندارد جز اینکه طمع دلالان را برای گرانتر کردن مسکن بیشتر کنندوهیچ کمکی هم به خریدار واقعی مسکن نکند این وام مسکن۱۰۰میلیونی بیش از ۲میلیون قسط داردو ۱/۵برابر وام بهره بانکی دارد و شخص باید ۲۵۰میلیون پس بدهد که در توان بازپرداخت مردم نیست و بانکها را با حجم بالایی اقساط معوق روبرو میکند و بانکها هم طبق معمول جریمه دیکرد و هزینه حقوقی برای توقیف مسکن وام گیرنده و به مزایده گذاشتن آن را برای وصول وام خود از دادگاه دریافت و کل زندگی وام گیرنده را چوب حراج میزند برای پول و بهره خود پس اینگونه حمایتهای بانکی به کار مردم نمی‌آید و فقط به سود بانک و سفته بازان‌دلال است که املاک دپو شده خود را بفروشند قیمت املاک هیچ تدجیهی با پس‌انداز و دارایی مردم ندارد و رشد کاذب کرده است الان با یک پنجم این مبلغ میشود خانه ساخت پس صبوری مردم باعث میشود که دلالان حباب قیمتی را خالی کنند تا ابد نمی‌توانند سرمایه خود را قفل کنند مثل سال ۹۳ که بعداز چند سال قیمت مسکن کمتر از یک سوم شد و فروشندگان بدنبال مشتری میدویدند کافی است یکسال بگذرد و کسی احوال خرطد خانه دلالان را نگیرد و البته دولت هم با طرح مسکن ملی به کمک مردم می‌آید.

 • م
  ۰ ۰

  سلام وام مسکن یکم زیاد کنین چرابه فکرمابیجاره هانیستید همش قیمت مسکن داره بالا میره

 • س
  ۰ ۰

  اخه بااین وضع چیکار کنیم چندساله وام افزایش نیافته

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خواهش میکنم وام مسکن یکم روزیاد کنین😢😢😢