کد خبر 288451

رییس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین:

رییس‌جمهور در مورد تولید مسکن نظر مثبتی دارد/ نظر آخوندی بر خلاف نظر روحانی است

رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه رییس جمهور در مورد بازآفرینی بافت های فرسوده و تولید مسکن نظر مثبتی دارد، گفت: متاسفانه در بدنه دولت و تیم اقتصادی همکاری لازم در این زمینه نمی‌شود و بنابراین همچنان شاهد رکود مسکن هستیم.

اقتصادآنلاین – المیرا اکرمی؛ محمدرضا رضایی کوچی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی اقتصادآنلاین اظهار داشت: شخص رییس جمهور به موضوع مسکن نظر مثبتی دارد و در هر جایی که بحثی مطرح می شود، ایشان نظر مساعد خود را در مورد بازآفرینی بافت های فرسوده و تولید مسکن اعلام می کند و به دنبال ایجاد تحرک در بازار مسکن است و بر این موضوع تاکید هم دارد.

وی در ادامه افزود: البته مساله این است که بدنه دولت و تیم اقتصادی دولت یا این موضوع را باور ندارد یا انگیزه لازم را ندارد و بنابراین عملا در زیر مجموعه دولت با او همکاری صورت نمی گیرد و متاسفانه همچنان شاهد رکود مسکن هستیم.

رضایی کوچی با بیان اینکه نظر رییس جمهور در مورد مسکن صحیح و درست است، گفت: اما نظر وزیر راه و شهرسازی این است که در حال حاضر در کشور نیاز به تولید مسکن وجود ندارد که این اشتباه است، زیرا در کشور مسکن کم داریم و باید خانه ساخته شود.

نماینده مردم جهرم در مجلس با اشاره به اینکه حدود 3 میلیون واحد کمبود مسکن در کشور وجود دارد، عنوان کرد: دهک های متوسط به پایین جامعه و آنهایی که دنبال متراژهای پایین هستند، بیشترین متقاضیان مسکن هستند که متاسفانه همچنان فاقد خانه هستند.

رضایی کوچی با تاکید بر اینکه بدنه دولت فهم درستی از وضعیت و بازار مسکن کشور ندارد، گفت: مرکز آمار در گزارشی عنوان کرده که 2 میلیون و 500 هزار واحد بیشتر از تعداد خانوارها مسکن در کشور داریم و بنابراین تصور برخی از دولتمردان این است که مسکن کشور اشباع است در صورتی که برخی افراد در همین تهران 50 تا 100 واحد خانه دارند و این به معنای این نیست که کشور نیاز به مسکن ندارد.

رییس کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد: افرادی که این تعداد خانه را در اختیار دارند، در واقع سرمایه گذاری کرده اند و خانه خریده اند به امید اینکه در آینده گران شود و این به معنای آن نیست که دیگر نیازی به تولید مسکن وجود ندارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • اقتصادشناس
    ۰ ۱

    دوستانی که قبلا کامنتهای من را خوانده باشند، به یاد دارند که دو سال قبل پیش بینی جهش قیمتها و تورم سه رقمی را کرده بودم که درست از آب در آمد. الان هم به مسئولان هشدار میدهدهم که سونامی و جهش بعدی در قیمت مسکن و خوراکی است. اگر همین الان راهکار سریع و مطمئنی اتخاذ نکنید، مسکن و مایحتاج روزانه مردم با رشد 300 درصدی روبرو خواهد شد.
    نرخ تورم کنونی بالای 177 درصد است نه رقم کذایی 9% بانک مرکزی