{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 271113

یک کارشناس مسکن با بیان این‌که قیمت‌ها نسبت به ۲۰سال گذشته حدود ۱۵۰۰برابر افزایش یافته است، گفت: هیچ بازاری مانند مسکن امنیت سرمایه‌گذاری ندارد به شرطی که به آن نگاه بلندمدت داشته باشیم.

اقتصاد آنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ بیت‌الله ستاریان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره تاثیر نوسانات طلا و ارز بر بازار مسکن اظهار کرد: این بازارها کوتاه مدت هستند بنابراین تاثیر چندانی بر قیمت مسکن که بازار بلند مدتی است نخواهد گذاشت.

او با بیان این‌که از سال گذشته، افزایش قیمت و تعداد معاملات سال جاری قابل پیش‌بینی بود، تصریح کرد: از شهریور ماه سال گذشته حرکت مسکن به سمت رونق آغاز شد و پیش بینی ما این بود که این روند تا انتهای سال 97 به خصوص در ماه‌های خرداد و تیر ادامه دار باشد.

این کارشناس مسکن اضافه کرد: این افزایش در بخش سرمایه گذاری، معاملات و قیمت مسکن خواهد بود.

ستاریان درباره تاثیر لغو برجام در بازار مسکن توضیح داد: انتظار این بود در سال 98 بازار مسکن مجددا وارد مرحله رکود شود اما با خروج ترامپ از برجام، تصور ما این است که سرمایه جامعه دوباره به بخش مسکن بازگردد.

وی ادامه داد: افزایش قیمتی که از نیمه دوم سال گذشته شروع شده تا پایان سال جاری و با لغو برجام در سال 98 نیز ادامه دار خواهد بود.

این کارشناس با بیان این‌که بازار مسکن همیشه برای سرمایه گذاری بلند مدت مناسب بوده است خاطرنشان کرد: اگر به مسکن نگاه کوتاه مدت داشته باشیم، در زمان نوسان بازارهای طلا و ارز سرمایه گذاری درست نیست.

ستاریان اضافه کرد: اما به دلیل این‌که این بازار در ایران به عنوان کالای سرمایه‌ای شناخته می‌شود نباید به رکود و ضرر آن فکر کرد چرا که در زمان رونق این رکود جبران می‌شود.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۴۴ ۱۱

    هیچ بازاری مانند مسکن فساد ندارد

    • ناشناس
      ۱۸ ۳

      به خدا این وبسایت و یکی دو روزنامه و همین پیشگویی ها ما را از زندگی انداخته. ما یک دو خوابه 15 ساله داریم در صادقیه تهران. پارسال میخواستیم بفروشیم یک سه خوابه همین نزدیکی بگیریم. قیمت خانه ما حدود 4 تومن بود و قیمت نوساز 3 خوابه 5/200 و ما هم حدود 100 تومن کم داشتیم. هی بنگاهیه اومد گفت رفته بالا!! رفته بالا . خودشان قیمت گذاشتند 6/5 میلیون و بعد ما رفتیم سه خوابه نوساز، زیر 7/7 و 8 تومن ندیدیم. نه خریدی هست نه فروشی!! حالا ما بدبخت باید به جای 100 تومن پارسال ، دقیقاً 250 تومن بگذارم روش !! خوب مگه پول علف خرسه؟ از کجا 150 تومن بالاتر از پارسال بدیم؟ چرا مملکت را اینجوری میکنید؟
      این آقا غلط کرده. چه وضعیه؟ والله من راضی ام ارزان بشه ولی همه بتوانند بخرند و بفروشند. آخه چه سودی داره این وضع گرانی بیجا؟ کسی زروش نمیرسه. من باید تا 5 سالگی بچه صبر کنم تا پولم بشه 250 تومن!!! تازه اگر ثابت باشه!! مسخره است به خدا. مسکن کالای مصرفیه مرد حسابی. چرا الکی جو میدین؟

  • رضا
    ۳۴ ۱۵

    چه تحلیل کارشناسی است ؟؟مایه تعجب است بخش مسکن بخش پیش ران اقتصاد نیست مامی بایست به فکر بخش فناوری اطلاعات باشیم

  • احمد
    ۳۸ ۱۷

    انصاف داشته باشید این پیشبینیهای شما مردم عادی را به خاک سیاه مینشاند

    • علی
      ۲۰ ۱۴

      خودت داری میگی پیش بینی. یعنی اینکه قیمتهای آینده رو از الان داره تخمین میزنه. در تعیین قیمت نقشی نداره

  • ناشناس
    ۲۷ ۱۱

    مسکن مرد

    • ناشناس
      ۳ ۳

      میسوزه عجیجم؟

  • ناشناس
    ۸ ۰

    خودمان را گول نزنیم نه تنها مسکن بلکه کل کالاها سر سام اور گران می شود چون پول ما روز ب روز بی ارزشتر می شود یک نگاه به قیمت خرید مسکن از سال 1350 تا کنون اگر کنیم می بینیم که چه دران زمان چه در این شرایط رو به افزایش بوده و مطمن ترین است چون هر کالایی را می توان وارد کرد ولی زمین را نمی توان و محدود است .

  • صنا
    ۸ ۰

    چه مسخره ست که برجام بر قیمت مسکن و زمین ایران تاثیر گذار باشه زمین که تولید خارج نیست...

  • مستاجر
    ۱۰ ۲

    متاسفانه افراد سود جوی دخیل در بازار مسکن روزی خودشون رو از بدبختی مردم درمیارن و نون تو خون مردم میزنن و می خورن, اینها همه از بی کفایتی و کلاشی و پدرسوختگی است