این سدهای ایران از آب لبریز شدند

بر اساس آمار شرکت مدیریت منابع آب هم اکنون ۵ سد کشور در ۴ حوضه آبریز لبریز از آب شده‌اند و شاخص پرشدگی مخزن در آن‌های به ۱۰۰ درصد رسید.

این سدهای ایران از آب لبریز شدند

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از همشهری آنلاین: بر اساس آمار شرکت مدیریت منابع آب هم اکنون ۵ سد کشور در ۴ حوضه آبریز لبریز از آب شده‌اند و شاخص پرشدگی مخزن در آن‌های به ۱۰۰ درصد رسید.

بر اساس آمار شرکت مدیریت منابع آب کشور ۵ سد از کل سازه‌های مدیریت منابع آب سطحی کشور هم اکنون به طور ۱۰۰ درصد پر از آب شده‌اند.

بر مبنای این آمار تا تاریخ ۷ اسفندماه سال ۱۴۰۱، ۵ سد کمایستان، دولت‌آباد، تنگ حمام، جگین و رودبار به ترتیب در حوضه‌های آبریز، فلات مرکزی، کرخه، حوضه‌های جنوبی و کارون بزرگ هیچ ظرفیت خالی ندارند.

مجموع ظرفیت ذخیره‌سازی آب این ۵ سد ۴۹۷ میلیون متر مکعب ظرفیت ذخیره‌سازی دارند و هم‌اکنون ۲.۱۲ درصد از کل آب ذخیره‌سازی شده از سدهای کشور مرتبط با ۵ سد یاد شده است.

مدیریت منابع آب در کنار مدیریت مصرف از سوی مصرف‌کنندگان می‌تواند زمینه ارتقای تاب‌آوری منابع آب و را فراهم کرده و زمینه خروج کشور از شرایط تنش آبی را فراهم کند.

منبع: همشهری آنلاین
ارسال نظر
ارسال نظر
  • سحر
    ۰

    با سلام . این خبر برای ملت جو گیر ما خیلی خطرناکه . چون دیگه همه خیالشون راحته و شب عید هم هست و از فردا همه شِلنگ به دست در و دیوار و فرش و کاشی و ماشین و پارکینگ و ... همه جا رو آب میگیرن و فرش میشورن و خوشحال و خندان .
    بعد اول تیر ماه همه انگشت به دهان سد رو نگاه میکنیم که خالیه و قشنگ به گِل نشستیم و قیافه هامون همه کج و کوله و ناراحت .