آب در تهران قبل از عید سهمیه بندی می شود؟

پیرو انتشار اخباری در خصوص احتمال اعمال محدودیت در توزیع آب در تهران، این سوال مطرح است که آیا آب در تهران در آستانه نوروز، سهمیه بندی می‌شود؟

آب در تهران قبل از عید سهمیه بندی می شود؟

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، گزارشی امروز در فضای رسانه‌ای کشور منتشر شد که حاکی از احتمال اعمال محدودیت در توزیع آب کلانشهر تهران بود. بر اساس این گزارش "طبق اعلام شرکت آبفای استان تهران به دلیل مصرف بی‌رویه آب شرب در تهران ذخایر آبی موجود این استان قابل پاسخگویی نبوده و این روند احتمال اعمال محدودیت را افزایش می‌دهد."

در شرایطی که در روزهای پرمصرف پایان سال قرار داریم و مردم در نقاط مختلف پایتخت در حال انجام سنت دیرینه خانه تکانی هستند و منازل خود را برای ورود به سال جدید آماده می‌کنند، انتشار اخباری در خصوص احتمال اعمال محدودیت در توزیع آب در تهران، این سوال مطرح است که آیا آب در تهران در آستانه نوروز، سهمیه بندی می‌شود؟

بررسی‌های خبرنگار خبرگزاری تسنیم از شرایط تأمین آب پایتخت و همچنین پیگیری از شرکت آب و فاضلاب استان تهران نشان می‌دهد در حال حاضر تأمین آب پایتخت در حالت پایدار قرار دارد و برنامه‌ای برای اعمال محدودیت عمومی در توزیع آب در دستور کار نیست.

* قطع آب ۳۷ هزار مشترک بدمصرف تهرانی

تنها محدودیتی که در تهران در بخش آب اعمال شده، برخورد بازدارنده با مشترکان بدمصرف است. از ابتدای مهرماه تا امروز، قطع آب ۳۷ هزار مشترک بدمصرف تهرانی از ساعت ۹ تا ۱۷ و به صورت موقت انجام شده تا این مشترکان نسبت به اصلاح روند مصرف خود اقدام کنند.

نیاوران، دیباجی، آیت‌اله کاشانی و شهرک غرب از لحاظ استقرار مشترکان بدمصرف آب، در صدر نواحی تهران قرار دارند و نیاوران با ۱۸ هزار و ۲۰۰ مشترک بدمصرف، رکورددار بدمصرفی آب در تهران است.

* ۸۸ درصد ظرفیت مخازن سدهای تهران خالی است

در روزهای اخیر رکورد مصرف زمستانه آب در تهران با مصرف لحظه‌ای ۵۳ هزار لیتر در ثانیه شکسته شد اما در ۲۴ ساعت گذشته، میزان پیک مصرف لحظه‌ای آب تهران در محدوده ۴۵ هزار لیتر در ثانیه بوده است.

درحال حاضر، میزان ذخایر آبی سدهای تهران، بالغ بر ۲۲۳ میلیون مترمکعب است که این میزان، نشان‌دهنده خالی بودن ۸۸ درصد ظرفیت مخازن سدهای پنج‌گانه تأمین آب تهران است. از اینرو، لازم است تا مشترکان تهرانی، در مصارف آب، بهینه‌سازی و صرفه‌جویی را در دستور کار خود قرار دهند. 

منبع: تسنیم
ارسال نظر
ارسال نظر