عضو کمیسیون برنامه مجلس مطرح کرد؛

راهکارهای ۴گانه برای بهبود شرایط بورس

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از جلب اعتماد مردم، ارائه آموزش‌های لازم در زمینه فعالیت در بازار سرمایه و بورس، جدی گرفتن بازارگردانی توسط دولت و نیز مدیریت عملکرد حقوقی‌ها در بورس به‌عنوان راهکارهای ۴گانه برای بهبود شرایط بورس یاد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، سید محمدرضا میرتاج‌الدینی با اشاره به اینکه دولت باید راهکارهایی را برای تقویت بازار سرمایه در دستور کار خود قرار دهد، گفت: نخستین رویکرد دولت در تقویت این بازار جلب اعتماد مردم است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ارائه آموزش‌های لازم در زمینه فعالیت در بازار سرمایه و بورس به مردم و سهامداران خُرد قدم بعدی است که باید به‌درستی و با جدیت انجام شود تا افراد مطلع و آگاه به شرایط تمامی سرمایه خود را به این بازار وارد نکنند بلکه تنها مازاد آن را در بورس سرمایه‌گذاری کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس ضمن تأکید بر اینکه بازارگردانی توسط دولت باید جدی گرفته شود، اظهار کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار نباید مدیریت بورس را به کارگزاری‌ها واگذار کند و بورس را رها کند، باید با بازارگردانی اصولی نوسانات بورس را معقول و منطقی پیش ببرند، نه اینکه این بازار را دچار یک رشد حبابی یا نزول بدون دلیل و خسارت‌بار کنند.

 میرتاج‌الدینی در ادامه تأکید کرد: راهکار دیگر برای مدیریت بازار سرمایه، مدیریت عملکرد حقوقی‌ها در بورس است، یعنی نباید آنها هر زمان که خواستند به بورس وارد شوند و سهامی را بخرند و هر وقت هم که نخواستند، با افزایش قیمت سهام خود را بفروشند و بازار را دچار مشکل کنند. دولت باید از بروز حرکت‌های عامدانه و هیجانی که بورس را به‌هم می‌ریزد، جلوگیری کند و برای سهام مردم یک حافظ باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • 1
    ۰ ۰

    اینها همه نتیجه دخالت دولت در بورس است این هفته می خواستند دو عرضه اولیه داشته باشند و دستوری یکی دو روز شاخص مثبت شد بخاطر چند سهم دولتی ولی بعد فهمیدند که نمی تواند در این بازار عرضه اولیه بفروش برسانند چرا که هر عرضه اولیه حداکثر دو یا سه روز مثبت می شود و بعد در صف فروش و منفی