کد خبر 509583

با رای نمایندگان؛

اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و قضات از پرداخت مالیات معاف شدند

رییس مجلس شورای اسلامی از معافیت مالیاتی اعضای هیأت علمی و قضات در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه،10 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1400، گفت: روز گذشته جز (4) بند (الف) تبصره (12) این لایحه در حوزه مالیات حقوق قضات و اعضای هیأت علمی مورد بحث قرار گرفت و مجدد این مساله از نظر حقوقی بررسی شد که به حد نصاب دو سوم رأی نیاز داشت چون هر دو جز با هم یکی بود، قابل تفکیک از هم نبود، بنابراین به دلیل نیاز به دو سوم، تبصره به قوت خود باقی است.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: عصر روز گذشته در خصوص بند الحاقی  تبصره (15) که پیشنهاد کمیسیون انرژی در مورد فروش یا عرضه سوخت صرفه‌جویی شده در بورس انرژی بود و بحث اصلاح قانون به دو سوم رأی نیاز داشت که بر اساس بررسی‌ها و انطباق طبق ماده (69) قانون اصلاح الگوی مصرف بر اساس قانون بوده و اکثریت آراء مورد نظر بود بنابراین تصویب شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • احمد
  ۲ ۰

  از چندر قاز معلم مالیات بگیر ولی از حقوق نجومی نه، عدالت یعنی این!

 • ناشناس
  ۲ ۰

  اخ ازکارمندان بیچاره

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بهتر بود کارگران از مالیات معاف شوند نه اعضای هیئت علمی

 • حسنی
  ۰ ۲

  لطفا اطلاعات اشتباه ندهید. اعضای هیات علمی همانند کارمندان دیگر به میزان 10% مالیات می پردازند و هیچ گونه معافیت از مالیات نداشته و ندارند. منظور این بوده که مالیات به صورت پلکانی اعمال نمی شود نه اینکه مالیات نپردازند.

 • youzbashi
  ۰ ۰

  چرا با بقیه مردم چه فرقی دارند ؟؟؟؟؟
  اگه حقوق نجومی نمی گیرند چرا نگراند مثل بقیه مالیات بدهند مگر در این مملکت زندگی نمی کنند حقوق نمی گیرند
  نمایندگن مردمی که اکثرا هییت علمی هستند برای خود قانون تصویب می کنند افزایش 67درصدی که نزدیک ده میلیون می شود و پیشاپیش هم معافیت مالیاتی را تصویب می کنند جالبه.............