کد خبر 506924

یک مقام مسئول؛

لایحه رتبه‌بندی معلمان هفته آینده روانه مجلس می‌شود

احمدی لاشکی با اشاره به اجرای طرح رتبه‌بندی از بهار۱۴۰۰ گفت که لایحه آن هفته آینده روانه مجلس می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش در برنامه زنگ ٧ درباره اجرای نظام رتبه بندی معلمان بیان کرد: آموزش و پرورش براساس ماده ۶٣ قانون برنامه ششم توسعه الزام به اجرای رتبه بندی شد که در ادوار گذشته محدود به افزایش حقوق شد، اما اخیرا اقدامات خوبی در این باره در حال رخ دادن  است و این نوید را به معلمان می‌دهیم.

او ادامه داد: اگر قرار است لایحه‌ای را به طور عادی در صحن دولت مصوبه بگیریم یقینا یک سال طول می‌کشد، اما آقای حاجی میرزایی به سبب ارتباط خوب با دولت این مسیر را به خوبی جلو بردند، ضمن آنکه آقای وزیر جلساتی را با عناصر تاثیرگذار از جمله آقایان جهانگیری، نوبخت و انصاری داشتند تا هماهنگی‌ها بهتر باشد.

احمدی لاشکی تصریح کرد: ظرف هفته آینده لایحه رتبه بندی معلمان به مجلس روانه می‌شود و یا و جه به همزمانی با فصل بودجه زمان مناسبی برای تصویب و تامین اعتبار رتبه بندی است البته اعتبار رتبه بندی ۵ هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان بود که کفایت نمی‌کند و روسای کمیسیون آموزش، بودجه و تلفیق قول پیگیری داده‌اند.

رتبه بندی فقط برای معلمان اجرا می‌شود

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش گفت: این رتبه بندی امیدوارم از بهار ١۴٠٠ اجرایی شود و بابد توجه داشته باشیم این قانون برای معلمان است و مشمول کارکنان و نیرو‌های خدماتی نیست.

او ادامه داد: امیدوارم دولت به وضعیت نیرو‌های خدماتی توجه داشته باشد و کمبود آن همچنین افزایش حقوق را در دستور کار قرار دهد ضمن آنکه اعلام نیاز برای جذب ٢۵ هزار نیروی خدماتی کردیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • حسینی
  ۰ ۰

  اگر ما هم به اندازه شما به دانش آموزان دروغ بگیم!! ده ساله این حرفها گوش ما و کل دنیا را پر کرده، ما عمل می خواهیم نه حرف

 • .وم
  ۰ ۰

  همه ارگانها و سازمانها قبل از عید افزایش حقوقهای ملیونی دادند و اموزش و پرورش معلمان را بازی می دهند تا افزایش حقوقی در اموزش و پرورش نباشد.
  به نظر شما دشمن اصلی معلمان کیست؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  نمیدونم باچه رویی میگن، معلم رو چی فرض کردید،، ده ساله میخوان این لایحه رو بفرستن مجلس، جالبه تو آبان ماه هم گفتن هفته آینده می‌فرستیم مجلس،،، باباجان وقتی اراده بر انجام ندادن هست، چرا وعده های تو خالی میدید

 • رشبد
  ۰ ۰

  پناه بر خدا این هفته اون هفته یک هفته دو هفته چند هفته تمام بشه این رتبه بندی اجرا بشه انشالله حالا یک هفته یعنی ۷ روز ؟؟ یا شیش ماه دیگه ؟ خدا میداند!! باید بصورت کامل طبق سند تحول اجرا بشه !

 • خدماتی
  ۰ ۰

  پس ما بیم دست خانواده را بگیریم وهمگی بمیریم.مگر ما خانواده نداریم مگر نان۱۵۰۰ تومانی را به ما ۵۰۰ تومان میدهند مگر تحریم وگرانی ما را تحت فشار نگذاشته خوب انصاف داشته باشید.حسرت وجود میوه در یخچال خانه حیرت خرید یکدست لباس مرتب را باید به گور ببریم .کارمان بیشتر درتابستان درطول مدرسه همیشه باید محیط مدرسه بر وفق مراد بازرسان ومدیر باشد که خدا میداند کار مضاعف .من خودم هم کار دفتری هم کارهای مالی وحسابداری مدرسه دریافت نامه ها ارطریق اتوماسیون تا میخواهیمدنفس بگیریم اقاسرویس بهداشتی کثیف شدهبرمیگردیم اقا فلان شیر اب نشت میکند پریز برق خراب است اقا بدو مدیر صدا میزند چایی تازه دم درست کن کهنه شده بدوو خوب حد اقل به فکر معیشتمان هم باشید زودتر از همه میاییم دورتر از همه میرویم.خدایا تو فریاد رس مظلومانی

 • کبری جوشن تن
  ۰ ۰

  چرا مراقب بهداشت تعداد خیلی کم جذب می شن پدر مدارس مراقب بهداشت نداریم