کد خبر 505540

سخنگوی کمیسیون تلفیق خبر داد؛

احتمال بررسی همزمان لایحه بودجه در مجلس و شورای نگهبان

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰، با بیان اینکه بررسی بودجه سال آینده در دستور این هفته مجلس قرار خواهد گرفت از احتمال بررسی همزمان بخش‌های بودجه در مجلس و شورای نگهبان خبرداد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، رحیم زارع با اشاره به آخرین خبر‌ها و پیام‌هایی که از دولت به مجلس درباره بودجه ۱۴۰۰ ارسال شده است اظهار داشت: اصلاحات جزئی در بودجه ۱۴۰۰ صورت گرفته است و منتظر ارسال آن از سوی دولت به مجلس هستیم و این هفته در روز‌های یکشنبه یا دوشنبه در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

وی درباره روند بررسی بودجه گفت: در صورتی که بودجه اصلاحی از سوی دولت ارسال شود اگر در برخی موضوعات آن نیاز به اصلاحاتی باشد در کمیسیون تلفیق اصلاحات انجام و سپس به صحن علنی ارجاع خواهد شد و موافقان و مخالفان نظرات خود را بیان می‌کنند و در نهایت رای گیری انجام می‌شود.

نماینده مردم آباده در مجلس تصریح کرد: اگر هم بودجه چند دوازدهم از سوی دولت ارسال شود مستقیم به صحن علنی خواهد رفت.
اقای زارع افزود: با برنامه ریزی و در چند نوبت می‌توانیم بودجه را تا پایان سال و قبل از عید مصوب کنیم و به منظور تسریع در کار احتمال دارد مصوبات بودجه به صورت بخش بخش به شورای نگهبان ارسال شود و به شکل همزمان و موازی با این شورا، بودجه را بررسی کنیم تا بودجه کامل شده را تحویل دولت دهیم.

حجم ویدیو: 1.33M | مدت زمان ویدیو: 00:00:44
بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    سلام.امیدوارم درتعیین بودجه نظری هم به بازنشستگان ومستمری بگیران تامین اجتماعی داشته باشندودرهمسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هم نظری داشته باشند.آخه بازنشستگان درموقع گرفتن عیدی کارمندکشوری هستندودرموقع گرفتن حقوق تامین اجتماعی هستندآنهم باحقوق بخورونمیروشرمنده زن وبچه وهمینطورعدم توانائی کارکردن درجای دیگربرای جبران مالی وشرمندگی پیش خانواده ونوه ها.