کد خبر 503241

عضو هیات رئیسه مجلس تشریح کرد؛

پاسخ مجلس به نامه معاون پارلمانی دولت

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: برداشت هیات رئیسه از آیین‌نامه داخلی مجلس این نیست که بودجه پس از رد کلیات در صحن به تلفیق بازگردد، بلکه دولت باید لایحه چند دوازدهم بدهد و در خلال بررسی لایحه چند دوازدهم در مجلس، لایحه بودجه را ارائه کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، گفت: برداشت هیأت رئیسه از آیین نامه داخلی مجلس این نیست که بودجه پس از رد کلیات آن باید به کمیسیون تلفیق بازگردد.

وی افزود: دولت باید برای بودجه سال آینده لایحه یک یا چند دوازدهم بدهد و در خلال بررسی این لایحه قبل یا بعد از سال جدید لایحه بودجه را به مجلس ارائه کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: اگر دولت در نظر خود مبنی بر ایجاد اصلاح در لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق اصرار دارد دو راه وجود دارد؛ یکی این که موضوع برای تصمیم گیری نهایی به شورای حل اختلاف قوا ارسال شود و دیگر این که مجلس برای بودجه سال آینده طرح چند دوازدهم ارائه و تصویب کند.

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس عنوان کرد که لایحه بودجه پس از رد کلیات آن در صحن علنی مجلس باید برای اصلاح به کمیسیون تلفیق ارجاع شود نه به هیأت دولت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر